Netbridge Services SRL

Nu sunt evaluari
  • Site: www.netbridge.ro

Forum despre Netbridge Services SRL

johndoe Marti, 05 Apr 2016

Conteaza foarte mult pe ce proiect lucrezi la Netbridge Services, dar pot spune experienta mea:

- in general salarii mai mici decat media pietei, dar e un loc bun de pornire pentru cineva la inceputul carierei.
- echipamente de lucru ok
- colegi faini, cantina la ultimul etaj, sala de fitness la subsol
- masaj, desi nu am incercat niciodata
- fotbal o data pe saptamana platit de companie (doar primavara - toamna)
- situat langa Stadionul National, este foarte departe de metrou, in cazul meu trebuia sa iau o combinatie de RATB si metrou, ce m-a determinat intr-un final sa-mi iau masina. Zona foarte aglomerata
- management lipsit de viziune si destul de rigid in gandire
- bugete mici intotdeauna, se pune accentul pe profit imediat si nu pe dezvoltare pe termen lung.
- te obliga sa lucrezi cu libra Bank, una din cele mai naspa banci cu care poti lucra.
- prime de Craciun (nu întotdeauna), petreceri de Craciun (întotdeauna)
- hr-ul monitorizeaza tot prin program de supraveghere instalat pe calculator
- masina de serviciu
- fara probleme la deconturi, la plata salariilor

Per total este un loc foarte bun pentru un incepator, dar odata cu adunarea anilor de experienta unele lucruri sunt mai greu de acceptat.

:) Marti, 10 Iun 2014

Eu am lucrat in cadrul Netbridge Development 1 an si jumatate. A fost o experienta placuta, in cazul meu.
Ca plusuri:
-salarii la timp, bonuri pentru fiecare zi lucrata
- contract de munca
- colegi ok
- conditii bune de lucru
- acces la sala de sport si masaj
- pauza de masa o ora
Ca minusuri:
-salariul nu era f mare: 1200 + bonuri / 8 h/zi
- comunicare deficitara. management deficitar
- fara sanse de avansare
- nu mi s-a dat acordul sa imi schimb programul de lucru, pentru a putea ajunge si la master. Abia dupa ce s-a schimbat managerul am avut aceasta posibilitate.

Nu mai lucrez acolo de mai bine de un an. Stiu ca s-au facut schimbari drastice.

Majoritatea angajatilor vin prin recomandare!!!

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Netbridge Services SRL
Azazel Miercuri, 26 Mart 2014

Am fost chemat la interviu - pozitie de programator senior. Primul lucru pe care l-am remarcat - intrarea si iesirea se faceau pe baza de cartela, si la intrare erau opritori d-alea ca la metrou - ORIBIL. E o atmosfera de uzina neo-comunista. Oribil.

La interviu o cuconita cu un lexic de MAXIM 200 de cuvinte, si unu care se da ca e strain, si manager...or something. Ma intreaba daca e ok sa vorbim in engleza, ca sa inteleaga el. Dupa cum ma asteptam, nu stiau engleza. `n fine... m-au pus sa le povestesc despre mine, ce am facut, la ce proiecte, etc.

Dupa, m-au intrebat de bani. Si daca sunt de acord sa fie platita suma doar pe DA (drepturi de autor). Am refuzat, si aici s-a incheiat interviul. Precis daca nu as fi avut nici o problema cu asta, ar fi urmat un test din ala crunt de plictisitor, cu intrebari facute de vreun crocodil frustrat de prin uzina aia.

Nu mi-ar fi placut sa lucrez in uzina aia reconditionata. Am dat interviu pentru Netbridge Development SRL.

Mark Miercuri, 12 Mart 2014

care este salariul unui programator php senior?

Indigo Vineri, 31 Ian 2014

Muuulta munca pe bani putini! Atmosfera ok, colectiv ok, sefi super ok. Totul se schimba ...

Matilda Vineri, 24 Ian 2014

O experienta ok doar daca esti la inceput de cariera. Ideile nu iti sunt luate in seama ...

Locuri de munca Raiffeisen Bank Ofiter monitorizare agentii de colectare
Raiffeisen Bank
Last update: 11.08.2017
Locuri de munca OTP Advisors SRL Direct Sales Representative - Alexandria
OTP Advisors
Alexandria
Last update: 19.06.2017
Locuri de munca Allianz Managed Operations & Services SE Munchen Sucursala Bucuresti Encryption Support Engineer for Guardium
Allianz Managed Operations & ...
Last update: 17.08.2017
VEO Worldwide Services
Last update: 23.08.2017
Network engineer
  • Asigurari servicii stomatologice
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
Game tester
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Inginer proiectant ...
  • Concediu de crestere a copilului
Am interactionat de doua ori cu aceasta firma, din punctul meu de vedere nu ii pot recomanda.De fiecare data am avut impresia ca am fost ...
Macatumba 23.08.2017
Buna ziua, stie cineva ce salarii ofera pentru postul de coordonator buyeri?
Trepadus 23.08.2017
Ai aflat ceva între timp?
Madalina028 23.08.2017
Programator Java
700 LEI
Support Technician
Casier si lucrator ...
Agent vanzari
Consilier vanzari
Operator relatii clienti
Sunt aproape sigur ca majoritatea persoanelor care isi cauta un loc de munca, cu atat mai mult unul necalificat, nu pornesc in aceasta ...
Suna foarte tentant sa lucrezi acasa, comod, fara teroarea condicii la ore mici, fara neplacerile provocate de un sef artagos. Sa fii ...
Dincolo de relatiile de munca, intre colegi se nasc adesea si relatii de natura personala, unele pozitive, altele mai putin. Petrecand ...