NKO Jobs International

• Profil companie inactiv
  • Site: www.nkojobs.ro

Forum despre NKO Jobs International

Skipper Marti, 01 Apr 2014

Geany, daca ai fi fost atent si te-ai fi documentat putin, ai fi vazut ca pe bestjobs.ro, firma NKO cauta agent logistica. Eu am depus cv pe internet si apoi am fost contactata de ei. Nu am depus la celelalte companii pe care le mentionezi in mesajul tau. Nu sunt de la aceasta companie si nici nu imi mai doresc sa aud de ei vreodata. Citeste cu atentie mesajul meu postat aici si ai sa intelegi ce voiam sa spun. Sau din contra, poate tu esti de acolo si cauti sa afli cine posteaza aici de fapt. Eu nu te acuz de nimic, dar repet citeste din nou cu atentie mesajul meu. Multumesc

Geany Orlando Luni, 31 Mart 2014

Skipper , eu nu cred ca ai fost la interviu , cred ca esti de acolo .

pentru postul de agent logistica , care nu stiu ce inseamna si cu ce se ocupa persoana asta , poti sa te angajezi la : BJT Trans Expedition , Aipi Profile , CID Logistic , Black & White Logistic , Foret Gor SRL , New Zone Experience SRL , Faraon Location SRL , B-Square Marine SRL , KONKRET SPEDITION , QUATRO LOGISTIC , GLOBAL LINE SPEDITION si GLOBAL LINE SPEDITION & TRANSPORT , SC ALDEZ CONSTRUCT SRL etc...etc...

acestea sunt doar "o parte" din mutitudinea de firme care au conflicte cu orice institutie a statului , abilitata sa faca controale si arestari .... nu mai zic de cei care asteapta banii care i-au muncit . postul pentru care ai aplicat tu , este liber la oricare din societatile de mai sus !

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in NKO Jobs International
Skipper-agent secret logistica Vineri, 28 Mart 2014

Buna seara! Am citit ce a scris Stelu' si pot spune urmatoarele: am fost si eu la un interviu cu cei de la NKO. M-a uimit ca interviul a avut loc intr-un bar (ce firma serioasa tine interviuri in bar?), unde pot sa spun ca m-am descurcat foarte bine. Totul s-a terminat cu bine, promit multe la angajare, pare totul roz, insa... am inceput un training cu inca cateva fete si vezi surpriza- ma asteptam la un nivel inalt de profesionalism de la cei veniti sa ne instruiasca, la o cunoastere in amanuntime a acestui sector de activitate vital in economie, dar mai ales ma asteptam sa fie foarte bine educati. Cand colo ce sa vezi? Nesimtire, limbaj trivial, atitudine de tata, o necunoastere totala a legislatiei privind transportul sau a resursele umane. O totala harababura,o lipsa totala de coordonare. Cine sa ne intruiasca? Am observat ca, in "manualul" care ni s-a dat si din care ar fi trebuit sa ne "scolim",ca informatiile sunt preluate de pe internet. Ce profesionalism garanteaza o asemenea casa de expeditie? Si sa nu uitam. Am fost tinute acolo intr-un fum de il taiai cu cutitul. Cum sa se ridice si sa fumeze afara? Cine nu suporta fumul, sa plece, asa ni s-a spus. Astia nu au minimul simt, ca sa nu mai spunem ca nu cunosc legislatia in privinta psi. Ce instruire! Halal! Si pe deasupra m-am tot interesat de ei si aflu ca sunt foarte dubiosi, ca multi transportatori din Romania au fost tepuiti si ca si acum ii cauta sa isi recupereze pagubele.
Evitati aceasta companie.

Cutareasca\' Vineri, 28 Mart 2014

Foarte bine punctat, domnule Stelu\' Ananasu\' !!! Am participat la un interviu al ...

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Stelu \' Ananasu\' Vineri, 28 Mart 2014

mai pe scurt.este o societate care tot rasare din firme mai vechi cu un statut , nu prea ...

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca BearingPoint SRL (Senior) Software Engineer (Java)
BearingPoint SRL
Sibiu
Locuri de munca DK Global Recruitment Entry level roles in Procurement with French or German   E
Locuri de munca Netex Consulting Asistent relatii publice si comunicare - limba spaniola
Netex Consulting
Resita, Sibiu, Timisoara
Locuri de munca DK Global Recruitment Russian open role in Timisoara! Great salary package! AI
Locuri de munca DK Global Recruitment Companie Multinationala angajeaza vorbitori de limba Germana pentru pozitii entry-level  E
Sales Operations Specialist
-beneficiile extra (7card & Bookster)-bonuri de 15 lei
Partea salariala. Sediu modern.
- bonuri de masa;- 24 de zile de concediu;- abonament medicover;- bonus anual.
Operator telecomunicatii
Software Developer Intern