OnStartup Development System

Site: www.onstartup-system.eu

Forum despre OnStartup Development System

silvia82 Luni, 12 Iun 2017

Buna!
sunt interesata si eu de o colaborare, dar nu sunt lamurita, la fel ca MarianaL...
cei care colaboreaza pe proiecte structurale ne pot da mai multe informatii?
cursul care trebuie facut la Brasov ce reprezinta?
cum se desfasoara activitatea consultantilor? ( ma refer la timp, implicarea in proiecte, colaborarea cu ceilalti consultanti )

MarianaL Vineri, 13 Ian 2017

Eu am pus cvul pe net la ei pentru o colaborare. Imi trimit un mesaj pompos cum ca ei fac o gramada de lucruri pe fonduri europene etc. Ma uit si la ei pe site, nu vad o sectie de proiecte finalizate sa vad in ce domenii lucreaza etc. Dubios. Imi trimite apoi PMul lor (daca or fi mai multi) niste documente si un contract de colaborare pe 90 de zile. Le completez si le trimit pe mail. Apoi ma suna nenea de la Brasov. Dupa o conversatie de cam 20 de minute am inteles printre rinduri asa:
1) Compania vinde cursuri si documentatii/proiecte/ghiduri pentru accesare fonduri UE pe diferite programe, documentatii pe care le gasesti pe gratis pe internet. Daca vrei sa lucrezi la un proiect, vezi doamne, trebuie mai intai sa faci un curs la ei ca si cum altfel ai fi o proasta si nu stii ce sa faci, degeaba ai mai lucrat tu cu fonduri UE etc.
2) Ei cica te pun pe un proiect, beneficiarul acela cica te va plati, iar ei iau un comision daca am inteles bine 60% (?), iar tu incasezi 40% din munca pe care o prestezi?
3) L-am intrebat ce proiecte are in acest moment si a dat-o cotita ca proiectele sunt confidentiale. Si dupa ce am semnat contractul cu ei unde spunea de mentinerea confidentialitatii tot nu mi-a spus nimic.
Dupa aceasta discutie neserioasa ii trimit un email in care il intreb clar: ce proiecte are, cit o sa cistig pe luna etc.
La care omu` o tine una si buna ca trebuie sa fac cursurile acelea pe bani, ca asa are el o procedura si ca altfel beneficiarii nu te primesc pe proiecte (LOL). Ca tre` sa fiu in subordinea unui PM de al lor cand din cvul meu se vede clar ca eu am lucrat mult ca PM si nu am nevoie sa fiu in subordinea nimanui caci stiu ce am de facut. Interesant este ca omul nu prea a fost coerent si nu mi-a raspuns direct la nici una din intrebarile mele.
In concluzie este de evitat aceasta companie caci este o teapa sigura.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in OnStartup Development System
Radu Sambata, 02 Aug 2014

Astia care intreaba daca exista un partener care sa ne zica ceva de bine, oare nu stiu sa citeasca sau ce au?
Sau e o simpla polemica generata artificial sau ce se intimpla sau sufera de un retard mintal?

miki Duminica, 20 Iul 2014

Nu stiu ce sa fac, chiar nu exista un colaborator care sa ne spuna ceva de bine?

Elisabeta Miercuri, 16 Iul 2014

Este cineva din Brasov care a primit oferta de colaborare ?

dani Vineri, 13 Iun 2014

Salut , ati aflat ceva concret despre ei ?

Laura Marti, 03 Iun 2014

Si eu lucrez cu ei pe un proiect pe zona Constanta.

Raul Luni, 02 Iun 2014

Pe partea de granturi comunitare,pentru mai multe proiecte.Sunt mai fezabile si mai usor ...

george-radu Duminica, 01 Iun 2014

Salut Raul, pe ce domeniu anume colaborezi mai exact?Pe mediere sau ce anume, am vazut ca ...

Raul Sambata, 31 Mai 2014

Eu colaborez cu acesta firma si este in regula.La adresa respectiva exista mai multe ...

zb Miercuri, 28 Mai 2014

Pe strada AurelVlaicu nr 66 este un salon de coafura : Terranova..... Vezi cu Google ...

R Luni, 05 Mai 2014

Buna,Si eu am primit un astfel de mail, insa nu stiu daca pot avea incredere... Neaparat, ...

vio Marti, 29 Apr 2014

Este cineva implicat in toata povestea asta si poate sa dea un sfat daca e bine sa inchei ...

yoyo Joi, 03 Apr 2014

Cred ca toata tara primeste mesaje inclusiv eu! Numai bineeee!

Camy Miercuri, 05 Mart 2014

Si eu am primit un mesaj. La prima vedere neprofesionist, prea multe info si un site ...

VV Marti, 04 Mart 2014

Buna ziua,Am primit si eu mail de la ei si nu sunt prea sigur ce sa fac. Sa aplic sau nu. ...

vio Luni, 03 Mart 2014

Angajati: 10-49 Domeniul: Management Localitate: BrasovAdresa: Aurel Vlaicu ...

ciufulici Marti, 25 Feb 2014

buna si eu am primit un mail identic cu cel de mai sus, a lucrat/colaborat totusi cineva ...

dana Sambata, 01 Feb 2014

si eu am primit zilele acestea un mail de la ei...si chiar as vrea sa stiu cate ceva ...

july Miercuri, 29 Ian 2014

buna, si eu am primit ieri un mail identic cu cele de mai sus..insa da si mie mi se pare ...

Locuri de munca ZTE Romania NOC Engineer
Locuri de munca NetMatch SRL Net Web Developer
NetMatch
Cluj Napoca
Last update: 23.06.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Advanced French speaker for Medical Information Specialist role-Excellent salary!  e
Last update: 17.08.2017
Locuri de munca MT&T Property Management Maintenance Engineer
MT&T Property Management
Last update: 09.08.2017
Inginer proiectant ...
  • Concediu de crestere a copilului
Support Technician
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Accounts Payable
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
A fost totul Ok pana in momentu in care am inceput zilele de proba, interviu l-am tinut intr-o hala/depozit mare/birouri si ca trebuie sa ...
comr30 17.08.2017
Trista povestire . Cand te gandesti ce promisiuni frumoase erau spuse la inceputul programului si ce frumos erau structurate cele 9 luni ...
NicolasD 17.08.2017
Buna,Am fost contactata pentru un interviu, pozitia consilier juridic insolventa. Va rog daca ma puteti ajuta cu detalii (desfasurare ...
cristina_pulbere2000 16.08.2017
Inginer proiectant ...
System Engineer
Coordonator Recrutare
Support Renewals Representative
Manager Trainee
Tehnician electronist
Statisticile realizate de Institutul National de Statistica (INS) referitoare la evolutia economiei romanesti in primele sase luni ale ...
Mai jos aveti cateva astfel de intrebari pe care nu ar trebui sa va temeti a le rosti. Daca primiti raspuns, puteti lua mai usor decizia de ...
Privita in ansamblu, piata muncii din Romania este una robusta, tara noastra avand chiar cel mai mic procentaj de someri din randul tarilor ...