Optaros Romania

Fax: 031.710.1372
    Site: www.optaros.com

Forum despre Optaros Romania

mvar Sambata, 20 Ian 2018

- pentru cei care vreti sa veniti PM sau BA, ganditi-va ca veti avea ca sef un om care a lucrat mult timp in armata si al carui mod de lucru se bazeaza pe tipete si push agresiv catre programatori. Cel mai vechi PM al lor si iubit si de catre clienti a plecat dupa ce noul sef i-a facut un scandal monstru intr-o seara cand mai erau doar ei in birou.
- cei care vreti sa veniti pentru javascript, veti face front-end doar pe Drupal 7 si 8 si Magento 1 si 2. Veti fi limitati la framework-urile folosite acolo (pe magento o sa bagati mult jquery si elemente de template specifice. KnockoutJS veti folosi destul de putin)
- pentru pozitiile pe PHP, totul tine de noroc insa veti fi tratati ca niste cartofi. Cand au chef va schimba proiectul primind doar un email automat si nici un fel de detalii despre noul proiect. Puteti prinde team leads si project managers foarte faini insa au si leads mizerabili (pe cei din state). Iarasi atitudinea PM-ilor ma astept ca sa devina tot mai agresiva tinand cont de seful pe care li l-au adus.
Se lucreaza cu GIT insa eu am prins numai proiecte unde faceau totul la repezeala, fara ca sa caute o solutie Magento way si sa fie upgrade safe. Asa ca nici code review-ul nu se facea calumea.
Iarasi ei spuneau ca lucreaza AGILE insa am intalnit 3-4 sprint-uri in paralel si task-uri pentru care nu se putea incepe lucrul pentru ca nu erau confirmate cu clientul insa se facea push ca sa fie facute repede.

adrian Miercuri, 17 Dec 2014

Salutare! Aveti idee cat castiga un Senior JavaScript developer? Care-i procesul si care sunt cerintele lor -- framework-uri, etc.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Optaros Romania
nebuna Joi, 13 Nov 2014

Buna ziua,

Aveti idee cam care este paleta de salarii pentru QA si BA? Cum este procesul de recrutare si cat de dificil sunt pasii? Multumesc anticipat pentru raspuns

anonimul Vineri, 18 Iul 2014

Este un loc de munca foarte ok, conditii de munca bune (open space, aerisit, soft drinks, ...

BSV Miercuri, 04 Iun 2014

cat ia un QA tester aici si cum sunt contractele de munca ? Multumesc anticipat!

settlers Vineri, 27 Sept 2013

Este foarte bine din punct de vedere al colectivului si conditiilor de munca. Sediul s-a ...

ionut Duminica, 17 Mart 2013

ce stiti despre ei?

Order Support with English
Salariu okColegii ok (cand aveau timp sa respire)Pauzele se puteau jongla usor datorita ...
Salarii bune, program flexibil
Economist
Munca moderată Nu se sta peste program
Economist
Casier