Optinova

Nu sunt evaluari
  • Site: www.optinova.ro

Forum despre Optinova

O fosta angajata Miercuri, 06 Nov 2013

Eu am lucrat la Optinova la unul dintre magazinele din provincie. Nu le tin partea, dar nici impotriva lor nu sunt 100% pentru ca sunt patroni si mai rai decat ei. Ei pun accent destul de mult pe vanzare si atunci cand observa ca un angajat nu are sau nu mai are randamentul dorit de ei, fac disponibilizari. Se merge pe principiul: matura noua matura mai bine.

In schimb, nu stau tot timpul pe capul angajatilor din provincie, ci prin Bucuresti. Iar angajatii din provincie sunt ceva mai linistiti. Le respecta drepturile, salariile sunt platite la timp, iar contributiile din salariu sunt virate catre stat la timp.

In legatura cu programul: pentru magazinele din malluri sunt obligati sa respecte programul centrului comercial respectiv, asta insemnand ca se va lucra si in weekend.

mika Miercuri, 08 Mai 2013

Karinna mai lucrezi la Optinova? In care magazin lucrezi si cum este atmosfera? Daca lucrezi in weekend nu primesti liber in timpul saptamanii? Cate ore lucrezi pe zi? Multumesc pentru raspuns.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Optinova
Karinna Sambata, 27 Apr 2013

Iuli, am fost si eu la interviu, pe care l-am trecut. Am fost chemata a doua zi la ora 9 dimineata, pentru a aduce actele si pentru un mic training in optica. Am ajuns acolo, am stat vreo ora singuri (eram cu inca doi colegi), dupa care am avut acel mic training care a tinut 30-45 min, dupa care iarasi am stat asa aiurea, paaana la 6 seara, moment in care am semnat contractul. Sa fi fost vreo tactica de-a lor sa vada care rezista mai mult stand degeaba? Anyway, week-end-ul asta bag 12 ore in fiecare zi la magazin, program care nu corespunde cu cele 40 de ore/saptamana din contractul de munca, iar de plata orelor de week-end sau sarbatori nici nu incape vorba. Voi vedea daca rezist cu doar 4 zile libere pe luna cum am auzit...pentru programul nu ni s-a explicat foarte clar. Pana acum nu mi se par foarte profi; si noi suntem nevoiti sa acceptam conditiile astea draconice, cel putin pt. moment :(

Iuli Marti, 19 Feb 2013

Am fost de curand la un interviu la ei pentru postul de consultant vanzari.Salariul este ...

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca Janssen Romania / Johnson & Johnson Romania SRL Reporting Analyst
Janssen Romania / Johnson & ...
Strainatate
Locuri de munca Biofarm Asistent vanzari
Locuri de munca Biofarm Inginer
Biofarm
Locuri de munca Regina Maria Extindem echipa de medici examinatori pentru Medicina Muncii
Regina Maria
BUCURESTI, Brasov, Craiova
Locuri de munca Biofarm Media planner
QA
Mai nimic. Fructe si cafea gratis si cam atat
Loc de munca flexibil
colegi ok, mediu bun de lucru
Specialist Marketing
Customer Care Specialist