Pionix Marketing Solutions SRL

Software/Tehnologii

• Site: www.pionix.ro

Forum despre Pionix Marketing Solutions SRL

Theo Joi, 23 Oct 2014

Mentionez ca este complet real ceea ce s-a spus mai sus. Nu consider oricum o abordare profesionala ideea. Eu nu am mentionat nimic despre persoanele cu care am lucrat, dar vad ca stimabilii au luat situatia prea personal. In primul rand nu por tricouri prea scurte si nu mi se pare nimic grasit ca in momentul in care ieseam cu telefonul spre hol ( tocmai, ca sa evit sa discut in birou ) , s-a intamplat ( din cauza touchscreen-ului ) sa se pune pe speaker ptr. 2 secunde.

Astea nu mi se pare motive pentru a da afara un om in momentul in care il recrutati de la un job de unde a prins radacini. Insa asta este parerea mea. Daca ar fi fost vorba sa zic si eu ca nu mi s-a parut normal ca in Amsterdam, in timpul conferintelor sa iesiti afara si sa consumati Marijuana ( fapt. perfect legal in acea regiune ) insa nu mi se pare profi in timpul unui meeting, faptul ca in momentul cand Team Lead-ul nu se trezeste sa ajunga la aeroport si echipa isi planuia o modalitate de a "Se face rau" ca sa intarzie zborul unor alti pasageri, faptul ca se genereaza barfe din acea echipa intre alte echipe care mi-au confirmat acest lucru, faptul ca cine e mai vechi si mai prieten are dreptul sa plece chiar mai mult de 3/4 ore de la program. Nu este ok sa punctati aceste greseli in raspuns la ceea ce am scris eu. Eu am mentionat doar povestea mea, opiniile mele si dealtfel am specificat ca un sfat sa incercati sa angajati un consultant HR ( ca de aia exista hr si psihologie ) care sa va ajute sa va dati seama de la inceput daca potentialul vostru coleg corespunde profilului psiho-profesional, astfel incat sa nu mai incurcati alti oameni .

De exemplu eu unul ma simt total pagubit si regret enorm ca am fost incantat la inceput ce propunerile voastre, si am parasit o companie unde aveam totul . De la o echipa Agile plina de membrii cu foarte multe calitati, facultati in UK, USA, participari la o gramada de conferinte si Tehnic extraordinari, unde se muncea cu adevarat (si atunci cand se munceste cu adevarat nu mai exista timp sa te uiti la nasturi, camasi, tricouri, or cum v-ati exprimat voi " Movile ".) am plecat la ei orbit de un miraj simplu cum ca s-ar putea sa experimentez mai multe tehnologii. Greseala pe care mi-o regret acum si mi-o voi regreta toata viata.

Este prima mea experienta de genul acesta ( daca eram o problema poate mai aveam ), si plus ca am mai auzit laude cum ca ati mai dat afara 3 oameni.

Eu doar ii avertizez pe cei care vin la un interviu , ca din 10 alesi ( daca exista ) dupa 3/4 luni ( maxim ) daca picati in echipa nr.1 ( nu pot mentiona detalii din motive "NDA" ) este posibil sa fiti dati afara peste noapte.

Din ce am observat in momentul in care eu am fost angajat, proiectul la care era nevoie aport de munca era aproape gata de lansare , si decizia de colaborare s-a oprit fix in momentul in care s-a plecat din tara pentru prezentare + lansare.

Pentru cine nu a inteles, repet : NU vreau sa dau pe nimeni inapoi, e doar o poveste ( poate ca am fost eu ghinionist ) si nu vreau sa influentez pe nimeni negativ. Doar consider ca , inainte de reguli si principii suntem oameni si trebuie sa ne ajutam unii pe altii impartasind experiente si knowledge.

Daca doriti mai multe detalii sunt foarte deschis pentru comunicari . E-mail : mihu.edimax@yahoo.com

Multumesc, si sper ca din partea mea lucrurile au fost clarificate. Nimic personal !

Cineva Sambata, 11 Oct 2014

Din intamplare, am fost la un interviu la firma asta anul trecut. Mi-am dat seama insa din primele minute cam ce fel de firma e. Din punct de vedere tehnologii - pareau ok. Insa atitudinea si caracterul unor persoane de acolo lasau MULT de dorit (si asta mi-am dat seama din primele discutii). De aia am si refuzat orice colaborare cu ei.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Pionix Marketing Solutions SRL
$ekret Joi, 09 Oct 2014

Eu cred, "Theo", ca problemele tale de adaptare si de "imprietenire cu echipa", asa cum ai spus tu... au avut legatura si cu faptul ca la workshop-ul de relansare al acelui produs la care ai lucrat tu - unde a participat aproape toata firma (aproximativ 89%, inclusiv parteneri, conducere, high-management, middle-management etc.) - tu stateai la un moment dat cu tricoul ridicat deasupra ombilicului burtii tale, cu telefonul proptit in varful movilei.... o imagine de neuitat pentru cei care te-au observat, cu siguranta. Iar cu vorbitul prea tare la telefon, probabil ca pentru tine e cool sa-l lasi pe speaker cand asculti manele in autobuz, dar sa faci asta in timp ce ai o conversatie, ba mai mult sa te si plimbi intre 2 birouri diferite - pai asta parca e prea ca la tara, cel putin la mine in sat. Ne pare rau, dar aici nu se integreaza prea usor acest gen de oameni. Nu vreau sa para acest raspuns un atac personal, doresc doar sa iti atrag atentia ca anumite lucruri nu prea se fac la anumite locuri de munca - poate iti va prinde bine pe viitor. Sper sincer sa te folosesti de ea. Asa cum imi doresc si sa iti gasesti din nou o slujba perfecta pentru tine.

Theo Joi, 09 Oct 2014

Sunt total de acord in mare masura cu Fapian, este adevarat ca am avut probleme serioase ...

Fapian Joi, 09 Oct 2014

Salutare, Momentan sunt angajat aici, si pot spune ca review-ul lui "Theo" nu ...

Theo Marti, 30 Sep 2014

In decembrie am dat un interviu si un test tehnic pe care l-am completat 100% dupa ...

Locuri de munca Continental Automotive Group Romania HR Administration Specialist - (Tires division)
Continental
Last update: 20.07.2017
Locuri de munca Assystem Romania Inginer Dezvoltare Produs (industria auto)_Iasi
Assystem Romania
Iasi
Last update: 01.08.2017
Locuri de munca Allianz Managed Operations & Services SE Munchen Sucursala Bucuresti Internship within the Actuarial Support Center
Allianz Managed Operations & ...
Last update: 14.08.2017
Locuri de munca ALTEN Romania DevOps Engineer
ALTEN SI-TECHNO Romania
Last update: 07.08.2017
Locuri de munca Centrul Medical Unirea - Regina Maria Zambeste! Echipa de Receptionisti Regina Maria se mareste!
Regina Maria
Last update: 16.08.2017
Network engineer
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Game tester
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Inginer proiectant ...
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
  • Concediu de maternitate & paternitate
Cristophor 20.08.2017
Care este salariul de bază ca reprezentant comercial pharma?
andreidp 20.08.2017
Ati fost angajat?