Project Work - Munca pentru toti

Nu sunt evaluari
  • Site: www.cautlocdemunca.com

Forum despre Project Work - Munca pentru toti

Mihai Vineri, 12 Dec 2014

Da observ un limbaj tipic securist dar si de tabloid stil pur in care amesteca
jumatati de adevar si dezinformeaza dar si aplica o tactica diversionista
declarind adevaruri niste minciuni josnice.Asta este smecheria celui care doreste
sa denigreze acesta platforma.
Acest personaj care utilizeaza mai multe usere care se conporta tipic securist.

1.Citez:" un acord intre doua parti trebuie sa contina datele de identificare ale
ambelor parti." ori esti foarte slab ori te prefaci si incerci o dezinformare.
Exista 2 parti fireste a doua parte cum si scrie o reprezinta platforma
www.cautlocdemunca.com.Ca peste tot aceasta reprezinta firesc a doua parte.Vezi
pe acest site(www.undelucram.ro) vezi oriunde.
La orice site se numeste simplu Termeni si Conditii dupa care bifezi ca esti de
acord,dincolo este un document word unde faci la fel practiv site-ul sau platforma este firesc reprezentanta de site ,site care reprezinta o companie sau mai multe sau de cineva dar juridic este la fel.
La www.undelucram.ro este la fel nu vad altceva.
La alte site-uri este la fel.Este strict optiunea fiecaruia.Dar tu fireste
dezinformezi si interpretezi intr-un sens denigrator.Banuiesc ca nu ai citit
macar documentul este ceva firesc iti spun asta juristi nu o persoana necalificata
ca tine care este doar un Chibit si isi da si el cu parerea fireste in sens negativ
special.La unii de exemplu se numeste Acord de Utilizare.

2.O persona care nu a aplicat niciodata dar fireste declara ca el stie ca nu este
in regula vi se pare cunoscut?

3.Interesul lui este sa ai ajute pe altii stiind el ca totul este in neregula va
dati seama?

4.Minte si dezinformeaza cu un scop nu raspunde la nici o intrebare pusa sau
raspunde altceva,daca este asa de bine intentionat de ce utilizeza usere
diferite?

5.Spune "eu nu am aplicat niciodata insa stiu ca este ceva ilegal" iar eu pentru
acest fapt la rindul meu comit o infractiune denigrind intentionat,nu de alta dar
legal nu vreau sa procedez desi va fac un bine sa stiti,eu infractorul.Pentru ca legal asta esti citeste legea.Poti avea dreptate dar nu iti faci dreptate singur chiar daca asa e procedezi legal si cu nume si prenume iti asumi cele spuse nu ca un infractor emiti supozitii si denigrezi.Nu iti asumi nimic din ce inventezi pentru ca iti este frica si nu asta este scopul tau primordial ci doar sa faci rau.

6.Daca baiatul doreste sa isi sustina mizeriile de ce nu se adreseaza celor in
drept de ce se ascunde?

7.Vorbeste despre CD-uri si alte lucruri care nu le cunosc dar eu stiu asa:
-o persona care este inselata(nu este cazul lui) se poate adresa Companiei
respective sa fie despagubita sau sa se adreseze Protectiei Consumatorului sau
Politiei.Eu daca pierd niste bani fac niste demersuri legale caut sa imi
recuperez paguba nu sa scriu pe forum,sau fac si asta dar inainte procedez legal.
Asa exista 10000 de oameni care spun:am pierdut sute de mii de euro dar el este doar un pirlit care nu a vazut mai mult de 1000 de lei niciodata in viata lui.

Raspuns:

Aici pe acest forum nu exista decit un user care minte spunind nedevaruri sau
alte timpenii care au fost desfintate, el neaplicind dar motivul este ca vrea sa
faca bine public(hai ma lasi nene cu vrajeala asta?).
Hai sa spunem ca in 4 ani de zile exista 3 maxim de afirmatii ca nu este ceva
corect dar nu pe faptul ca au aplicat ei si pe faptul ca nu au aplicat dar sunt
cei mai destepti si au scris sub inpulsul"prostiei" cred.
Pe scurt cei care scriu sunt de atitia ani doar un singur cimpalac care nu a
aplicat deloc dar stie el ca nu este in ordine.
Acest cimpalac spune ca nu are un interes dar procedeaza ca un infractor el
insusi-nelegal-si utilizeaza mai multe usere fiind fireste bine intentionat.
Cind i se raspunde la dezinformarile sale prin raspunuri oficiale de diverse
companii tace milc nu mai revine la subiect dar inventeaza altceva.
Mai spune o minciuna si apoi spune vreau binele omenirii si sunt avocatul celor
"tepuiti" spune el care scriu la fel ca si mine,dar baiatule daca eu sunt furat
de ce nu incerc sa imi recuperez paguba?Ce fac scriu pe forum si atit?
Insa atrag atentia in legatura cu acest serviciu nu exista asa ceva,nu sa plins nimeni de acest lucru pe acest forum cineva care a colaborat evident in realitate.
Cum explica cititoru nostru in stele acest aspect,am vazut asta pe forum deoarece cel care sa plins recunoste singur ca nu a aplicat iar altul nu stia lucruri elementare despre cum se utilizeaza platforma-daca nu este doar un singur user.
Grigore Vineri, 12 Dec 2014

1.Continui sa minti si sa faci afirmatii inexacte.
Acordul este un act unilateral -am dat exemplu foarte corect dar tu ai evitat raspunsul tipic"smechereste".
Pe scurt pe acest site bifezi optiunea Termeni si Conditii pentru a utiliza serviciile acestui site"Am citit si sunt de acord cu Termenii si conditiile de utilizare ale acestui site" si fireste exista acesta sectiune si ca la respectivul document nu exista nici un alta parte decit site-ul www.undelucram.ro asa este pe majoritatea site-urilor.Pe scurt ceea ce spui este o prostie.

2.Faptul ca ai contract cu firme de prestari servicii cum le denumesti ceea ce nu este chiar asa,inseamna ca asta implica un contract intre parti si presupune un parteneriat iar accest parteneriat presupune juridic daca nu stii ca ambele parti isi asuma implicatiile ce decurg din acel act.Este greu pentru tine sa intelegi ca daca nu faci afaceri cu mine si eu cu ajutorul tau fac ceva ilegal tu la rindul tau o sa raspunzi pentru acest lucru.Te asigur ca asa este.
Implicit aceste companii pentru aceste servicii aplica niste reglementari stricte referitor cu cine colaboreaza sau nu.Este ceva controlat .
Ce nu intelegi tu deloc se pare este ca acesta nu este doar o prestare de serviciu strict ci implica un parteneriat.Nu este ceva simplu tu dai un sms si ei te taxeaza si gata.La rindul lor furnizeaza anumite coduri unice o sa ramai surprins pe baza unui altgoritm si aunor protocoale incheiate este ceva complex de care tu nu stii fireste.
Daca tu vreodarta vrei sa realizezi un astfel de serviciu o sa intelegi ce presupune.

3.Evident ca toate aceste procese sunt controlate si paracontrolate etc dar tu nu intelegi si nu ai cum sa intelegi.
Pe scurt un prestator de orice serviciu verifica tipul activitatii si daca nu este in regula nu colaboreaza baiete pentru ca fiind partener are dreptul sa ceara orice informatie si fireste este raspunzator din pacate pentru tine si acuzind baiete pe ineva acuzi pe toti.

4.Smechereste findca te temi-fireste de aceste firme- ai incercat sa te disculpi ca tu nu ai acuzat in stinga si dreapta dar fireste este o alta minciuna si o interpretare cit se poate de timpita.

5.Multe site-uri taxeaza utilizatorul si apeleaza la servicii de Privacy de altfel din cite stiu eu in general toate site-urile pe .ro fac asta.Poti sa verifici acest lucru simplu.

6.Aceste companii mari lucreaza cu acest site,tu nu intelegi ce insemna acest parteneriat si fireste nu ai cum sa intelegi dar e mai complicat sa inteegi econmia si la fel citeste mai sus si o sa vezi ca asa este.

7. Nu ai nimic personal este o alta minciuna.Cind o persoana acuza pe cineva nerespectind legea care spune asa ca daca consideri ca ceva este ilegal trebuie sa te adresezi organelor in drept si sa nu incepi sa acuzi pe un forum sub protectia anonimatului pentru ca asta reprezinta ea insasi o incalcare a legii asa cum este ea existenta in Romania si cum am mai spus se pedepseste penal.
Practic faptul ca tu incerci sa avertizezi cum sustii in realitate doar denigrezi in sensul in care ca oricine este nevinovat pina nu spune altceva organele abilitate.
Stiu ca este greu sa intelegi un lucru simplu nu ai inteles tu alte lucruri mai complicate dar asa este.
Cei care procedeaza asa ca tine inseamna ca au ceva de ascuns si au un interes personal,altfeltu ai fi procedat legal.
Mai departe si cu CD-urile respective poate ai sa-mi spui de curiozitate sa iei legatura cu cine doresti care a scris pe forum-urile respective pentru ca eu am luat legatura si unii au primit amenta atunci acest fapt nu era considerat infractiune cum este considerat atunci la vremea respectiva - evident legea era alta atunci acum este mai drastica in astfel de cauze.
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Project Work - Munca pentru toti
@Grigore Vineri, 12 Dec 2014

Ca sa ne lamurim:

1. un acord intre doua parti trebuie sa contina datele de identificare ale ambelor parti. Asa cum eu ar trebui sa imi completez datele in formularul vostru, asa si voi trebuie sa va identificati acolo cu datele persoanei juridice. Un simplu URL nu este suficient dpdv legal.

2. Faptul ca aveti contracte de prestari servicii cu o firma care pune la dispozitie plata prin sms nu inseamna ca acea firma isi preia raspunderea pt voi. Faptul ca un serviciu de telefonie mobila trebuie folosit in proces nu inseamna ca operatorii de telefonie mobila isi preiau raspunderea pt voi. Asa cum ziceau anterior, e treaba si raspunderea exclusiv a voastra. Similar, cifrele lor de afaceri si numarul lor de angajati nu gireaza activitatea voastra.

3. In afara de primasoft si primacard nu am acuzat absolut nicio alta firma. Reciteste posturile. Departe de mine gandul sa acuz operatorii de telefonie mobila sau furnizorul de servicii de plata prim sms. Exclusiv pe voi v-am acuzat. Nu-mi rastalmaci vorbele. Reciteste postarile anterioare.

4. Am folosit termenul 'nevalid' pentru ca nu stiam la momentul respectiv daca termenul 'ilegal' era potrivit. Dupa mai multe verificari stiu ca termenul corect era 'nelegal, prin urmare nevalid/nul'. Toate sunt cuvinte existente in DEX. Nu ma acuza de folosira unui limbaj impropriu, nu am faultat in niciun fel limba romana.

5. Folositea unui serviciu de privacy ramane la latitudinea utilizatorului. Eu consider ca nu e ok. Poate ca acest site si OLX folosesc servicii de privacy, dar niciunul nu taxeaza utilizatorul pentru servicii. Modelul de business OLX este bazat exclusiv pe altceva decat pe plata directa din partea utilizatorului final. Repet, e la alegerea voastra. Insa faptul ca totul e ascuns, si mai cereti si bani pentru diverse chestii bate tare mult la ochi.

6. Nu folosi termeni gen 'sunt companii mari care lucreaza la acest proiect'. O companie mare nu se ascunde. O companie mare investeste intr-un site bine facut, nu intr-o adunatura de informatii trunchiate si incomplete. O companie mare ofera suport online, nu raspunsuri agramate pline de amenintari. O companie mare investeste in publicitate si atrage clientii altfel decat prin mesaje de tip spam. O companie mare are site cu trafic masiv. Or eu nu vad niciunul din lucrurile mentionate mai sus la voi.

7. Nu am nimic personal cu tine. As fi avut daca as fi luat si eu teapa. Dar nu am vrut sa dau credit mailului tau primit acum cateva luni care mirosea de departe a spam (da, sunt unul din cei spamati de tine, dar care nu a pus botul). Am doar cu asa-zisul tau business, similar cu afacerile tale din anii trecuti, bine 'documentate' de altii pe forumuri. CD-uri, ghiduri de succes in afaceri si alte mizerii. Toti aia sunt si ei 'tepuitii de serviciu ai Romaniei'?
Mihai Miercuri, 10 Dec 2014

Nu suport ipocrizia si minciuna.Catre "Tepuitul de serviciu al ...
@Grigore Miercuri, 10 Dec 2014

n-ai inteles. Am fost prea subtil? Nu ma refeream la Voxline ca si serviciu de teparie ...
Grigore Marti, 09 Dec 2014

VOXLINE COMMUNICATION S.R.L.Date de identificare pentru VOXLINE COMMUNICATION S.R.L.Codul ...
@Grigore Sambata, 06 Dec 2014

voxline sau whatever - serviciu de teparie computerizata la limita legii. Contract/acord ...
Mihai Sambata, 29 Noi 2014

@userLogica mea este corecta si iti spun si de ce.Daca nu ai fi aceasi persoana ca si ...
Grigore Sambata, 29 Noi 2014

1.Esti inca o data intr-o eroare crincena nu exista plata prin sms.Pe scurt daca ai fi ...
Grigore Vineri, 28 Noi 2014

Da toate companiile ai ajuta pe astia sa faca bani dupa capul desteptilor care denigreaza ...
user Vineri, 28 Noi 2014

@Mihai: Sa fie clar: Project Work NU colaboreaza cu Orange, Vodafone, Cosmote. Project ...
Mihai Vineri, 28 Noi 2014

Este evident ca cei care sustin ca userul Grigore este administratorul a 3 firme cum ...
Grigore Vineri, 28 Noi 2014

Da sa faci acuzatii false si sa utilizezi mai multi useri la care raspunzi chiar tu este ...
Freelancer Joi, 27 Noi 2014

Catre @IulicaMare greseala faci ca-l bagi in seama :D. Acum asteapta-te sa-ti sara si tie ...
user Joi, 27 Noi 2014

@Iulica: Toate documentele downloadate de pe site-ul project work sunt create si editate ...
Grigore Joi, 27 Noi 2014

1.Am un interes, urasc persoanee care se dau atotstiutoare si nu sunt asadar urasc ...
Freelancer Miercuri, 26 Noi 2014

Mai, tata, dar ce te agiti asa, vezi sa nu-ti plesneasca vreo vena :))).Nu-i frumos sa ...
Miha Miercuri, 26 Noi 2014

Va scriu scurt sunt in pauza. Eu personal am aplicat si am primit propuneri de angajare. ...
Grigore Miercuri, 26 Noi 2014

Inca ceva acest anunt la Myjob este de mult intrerupt desi nu a expirat valabilitatea ...
Grigore Miercuri, 26 Noi 2014

Nu stiu cine sunteti dar sunteti foarte slab informat.Daca ati fi citit acest topic,macar ...

Locuri de munca Team Extension ExpressionEngine Developer
  • Telefon de serviciu
  • Concediu de maternitate & paternitate
Miqtza 27.07.2017
JSM 27.07.2017
Buna ziua! Ce salarii sunt la Aerotec, in productie, logistica? Am auzit foarte multe cunostinte spunand ca: este foarte lejer dpdv al ...
Pokke 26.07.2017
Recruiter