RCS&RDS

Telecomunicatii

• Site: www.rcs-rds.ro

Forum despre RCS&RDS

Mihai Luni, 06 Oct 2014

Sunt un agent de vanzari de teren la RCS-RDS.Vreau sa lamuresc cateva lucruri la cele spuse mai sus de comentariul meu.Vreau sa mentionez ca 1 serviciu= 1 abonament lunar platit de client.Exemplu un client nou cu tv,net,tel fix,tel mobil= 4 servicii
1.Daca inchei mai putin de 70 servicii nu esti platit cu 10 lei/serviciu esti platit pe praguri incepand cu 21 si terminand cu grila de 71 care este cea mai inalta treapta de comisionare.
2.Da ,ma deplasez 2 ore uneori 10 ore pe jos,cu tramvaiul,metrou,autobuz orice ca sa ajung la client si sa fac un ban.
3.Nu se intorc contractele din procesare daca intelegi procedura de semnare.Contractul se semneaza pe toate partile cu bifele pe serviciile dorite de client cu toate documentele atasate la acel contract.Daca vrei sa faci contracte la toti datornicii fata de RCS-RDS te asigur ca nu o sa iei 2 lei pe acele contracte.
4.Legat de sumele la care poti ajunge sa castigi ma surprinde ce este atata uimire pe unii la auzul unor cifre.Nu cred ca ati castigat banii astia niciodata in viata si nu intelegeti cum altii castiga astfel.Cineva mai sus va explicat cum se ajunge la aceste sume.Exemplu 70 abon de internet de 1000Mb/s x 77 lei bucata = 5390 lei pe card.Asta e un calcul posibil dar se fac servicii de toate felurile tv,net,tel fix,tel mobil.Alt exemplu faci 84 abon de tel mobile si iei 2500 lei.Nu cred ca este greu sa faci 4 abon de tel mobila/zi in conditiile in care piata asta ne apartine total din punctual de vedere al ofertei.
5.Va asigur ca vor fi clienti de semnat mereu,fac treaba asta de ceva ani si zilnic sunt clienti noi de semnat.
6.Eu unul pot sa va zic ca semnez in medie 5 servicii si la final de luna incasez in jur de 3000 lei lucrand 6 ore/zi.
CONCLUZIA: daca esti serios si intelegi cum merg lucrurile iti garantez ca oricine poate face bani frumosi uneori mult mai multi ca alti agenti de vanzari care alearga cu masina si laptopul in brate pe la firme in costum la cravat,agent care este lovit cu biciul la sedintele saptamanale de sefii lor "perfecti" in disperarea de a semna un contract.Una peste alta eu sunt multumit asa ca cine vrea sa incerce sa vina, este asteptat cu drag oricine.PS:multi incearca dar putini reusesc,nu e pentru toata lumea asa ca nu trebuie sa va simtit aiurea ca voi nu ati putut ce unii au realizat:)
fost agent RDS Duminica, 05 Oct 2014

@Vprimus am mai multe intrebari pentru tine:
Sub 70 de servicii nu cumva ai tu 10 lei pe serviciu ??? Comisioanele alea nu cumva sunt platite in doua transe??
Altceva poti sa imi spui si mie cum faci tu purcoiu ala de contracte in fiecare zi fara masina de serviciu??? te duci pe jos la client?? cat stai pe teren prin frig si ploaie ??? 10-12 ore??
nu ti se intorc contractele gramada de la procesare??
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in RCS&RDS
Raluca Sambata, 04 Oct 2014

In Bucuresti
cip Vineri, 03 Oct 2014

Raluca salariul difera de la o zona la alta, specifica un oras ca cineva sa te ajute.
Raluca Vineri, 03 Oct 2014

Este cineva care a lucrat sau lucreaza pe postul de receptionist? ce salariu ofera?
Marius Vineri, 03 Oct 2014

Salutare...Sunt proaspat absolvent de liceu si as vrea sa stiu daca am vreo sansa pentru ...
Miruna Vineri, 03 Oct 2014

D-le Vprimus , daca intai ati fi citit despre ce am postat eu poate ati fi inteles . Eu ...
Vprimus Joi, 02 Oct 2014

...sef, te documentezi si apoi te apuci de matematica.Pacat de acei angajati care au sefi ...
Vprimus Joi, 02 Oct 2014

E urat sa vorbesti despre ceva daca nu ai habar.Comisioanele pt Catv si net sunt intre 35 ...
Miruna Joi, 02 Oct 2014

Buna ziua dragilor , voi incerca ca aceasta postare sa fie ultima . Cine doreste sa ...
Vprimus Miercuri, 01 Oct 2014

Prin "Echipa mea" ma refeream la colegii mei. In viata exista oameni care ...
fost agent rds Miercuri, 01 Oct 2014

@vprimus Agentii tai castiga in fiecare luna banii astia?? povesti din astea cu agenti ...
tinna Miercuri, 01 Oct 2014

Pt d-na Miruna. Imi puteti spune la ce companie lucrati? Multumesc
cip Miercuri, 01 Oct 2014

Miruna calculele tale sunt 0. Tocmai ai inventat un judet de 250.000 de locuitori numai ...
miha Miercuri, 01 Oct 2014

buna ziua, revin cu intrebarea:ma poate ajuta cineva cu informatii despre casieria ...
Miruna Miercuri, 01 Oct 2014

Vprimus parca erai un simplu agent . Acum ai echipa ? :) Sunt directori de vanzari , ...
Vprimus Marti, 30 Sep 2014

Dna Miruna in echipa mea sunt 3-4 agenti care castiga peste 5000 lei/luna.Nu inteleg de ...
John Marti, 30 Sep 2014

Buna ziua,Tocmai m-am mutat in Bucuresti si ma intereseaza un job in domeniul ...
ion Marti, 30 Sep 2014

Am fost la rds agent de teren vreo 2 luni si din ce stiu eu exista agenti care fac peste ...
medic Marti, 30 Sep 2014

La Rds un tehnician fibra optica care lucreaza din 2002 in aceasta firma ia un salar ...

Locuri de munca MAHLE Componente de Motor SRL NPI Controller
MAHLE
Last update: 16.05.2017
Locuri de munca Active Soft SRL PHP Developer -
Active SOFT
Last update: 25.07.2017
Locuri de munca 1&1 Internet Development Java Developer for IT Operations Development
1&1 Internet Development
Last update: 08.06.2017
Locuri de munca RINF Outsourcing Solutions Java Developer (junior, middle, senior)
RINF
Last update: 29.06.2017
Locuri de munca Professional HR Responsabil administrativ si logistica - Darasti-Magurele, Ilfov - transport asigurat
Professional
Last update: 12.07.2017
Tehnician
  • Masina de serviciu
  • Concediu de crestere a copilului
Reprezentant
  • Telefon de serviciu
  • Masina de serviciu
Recrutor
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Bonurile de masa se acorda abia dupa trei luni, timp in care seful de sector te face treptat sa renunti singur prin tot felul de mizerii, ...
idnick 28.07.2017
Pentru locatia din Timisoara stiti ceva?
DenisaDeni 27.07.2017
AnnA91 27.07.2017
IT Helpdesk
First level manager
Vanzari
Consilier comercial
Producătorul de țigări Philip Morris si-a anunțat intenția de a modifica liniile de producție a fabricii de țigarete din Otopeni ...