Rentrop&Straton

Alte Servicii

• Site: www.rentropstraton.ro

Forum despre Rentrop&Straton

melvaboonata Marti, 28 Feb 2017

Am dat un test pentru postul de copywriter. Dupa 2 saptamani am sunat (desi mi se spusese ca voi primi un feedback intr-o saptamana) si mi-a raspuns secretara care nu stia daca s-a ocupat postul, promitandu-mi ca va reveni cu un telefon in cateva zile. Nici in ziua de azi nu cred ca stie...Mare dezamagire. Nu recomand.

pentru naivi Luni, 08 Sept 2014

Fac referire la anuntul acestei firme pentru traducator/editor online cu limba germana, care inca se afla pe un cunoscut site de joburi. Testul pentru evaluarea cunostintelor de germana consta in redactarea sau traducerea a nu mai putin de 5 articole de aproximativ 350 de cuvinte. Este evident ca asa-zisul test iti va lua ore bune de munca, dar nimeni nu se va sinchisi sa iti ofere feedback cu privire la test. Raspunsul pe care l-am primit eu a fost doar ca "postul s-a ocupat deja". Se pare ca nici aceasta firma nu reuseste sa dovedeasca ca este serioasa si sub pretextul unei recrutari aduna articole/traduceri gratuite de la aplicanti. Pe bune, e nevoie de 5 articole ca sa iti dai seama de nivelul unui candidat? Judecati voi insiva daca merita. Parerea mea e ca daca e sa faci voluntariat mai bine iti oferi serviciile unei organizatii cu scopuri caritabile.

Locuri de munca Trigo Industry Services
Trigo Industry Services