RoLit Solutions SRL - HIPPO Recruitment Romania

• Profil companie inactiv
  • Site: www.hipporecruitment.ro

Forum despre RoLit Solutions SRL - HIPPO Recruitment Romania

max Joi, 13 Nov 2014

Am fost contactat telefonic de un reprezentant al firmei Hippo Recruitment, dar mi s-au cerut bani in avans pentru taxa de mediere sau procesare dosar; pare sa fie inca o firma care profita de naivitatea romanilor si de situatia delicata a celui care isi cauta un loc de munca.

Ioana Popescu Luni, 25 Aug 2014

Lucrez momentan in Olanda pe timpul verii. Peste 2 saptamani ma voi intoarce in Romania, pt ca trebuie sa ma intorc la scoala. Nu pot spune nimic rau despre ei, deoarece toate conditiile din contractul de preangajare au fost indeplinite. Mi s-a gasit un loc de munca rapid si a fost gratuit. O fost ciudat pt mine dar am inteles ca nu iau bani de la clienti deoarece ei primesc banii de la angajatorul din Olanda. Am avut incredere in ei pentru ca mi-au spus ca au birouri si in alte tari, unde lucreaza de mai multi ani.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in RoLit Solutions SRL - HIPPO Recruitment Romania
GHEORGHEM Joi, 31 Iul 2014

De ce obligati persoanele sa ajunga la locul de munca in cateva zile de la primul apel telefonic cu privire la postul din oferta? Vi se pare normal? DE CE CONSIDERATI OFERTA REFUZATA DACA PERSOANA NU POATE AJUNGE IN TIMPUL ATAT DE SCURT? DATI DOVADA DE NESERIOZITATE PENTRU CA DACA OFERTA AR FI SERIOASA E NORMAL SA SE ACCEPTE O AMANARE DE CATEVA ZILE DACA PERSOANA ESTE POTRIVITA PENTRU ACEL POST.

Locuri de munca RIAN&Partners INGINER CONCEPTIE DIAGNOZA AUTO
RIAN&Partners
Locuri de munca DK Global Recruitment AR open role in Bucharest with German!Great salary +benefits! AI
Locuri de munca Human Touch Consulting Group Agent de Ticketing
Human Touch Consulting Group
BUCURESTI, Job national
Locuri de munca Allianz Technology Junior Asset Manager
Allianz Technology
Locuri de munca Deloitte Romania Engagement Support Administrator | Tax Regional Delivery Center
Deloitte Romania
Operator subansamble
Oameni competenti,intelegatori.
Sales Representative
Traininguri pentru angajatii din vanzari. Atmosfera frumoasa la GSK Consumer. Spirit de echipa.
Cameraman
Este bine ca iti faci multe relatii, cunosti multa lume
Economist