RomSoft SRL

• Site: www.rms.ro

Forum despre RomSoft SRL

b1yb1y Joi, 19 Nov 2015

Am intrat in procesul lor de recrutare, insa nu m-am angajat. La momentul respectiv, job posting-urile lor cereau experienta mid-level. Au insistat sa ma invite la interviu, desi le-am prezentat cv-ul meu, si faptul ca experienta mea este de nivel junior. A fost un interviu tehnic axat pe raspunsuri orale, impresia mea a fost ca intervievatorii aveau ca scop mai degraba sa ma elimine din proces decat sa ma ajute. Apreciez totusi faptul ca am primit un raspuns de la ei in urma interviului, ceea ce vad ca putine companii mai practica. Raspunsul a fost cel intuit si de mine, deci per total nu sunt multumita fiindca mi-am pierdut din timp doar ca sa imi confirme ipoteza initiala.

eu Marti, 08 Apr 2014

Nu exista firma perfecta, dar Romsoft - Iasi e cel mai aproape .. serioozitate, respect, oameni!
O experienta pe care as repeta-o oricand.
Mult succes in continuare!

Project manager
Oameni minunati, mediu international, oportunitati de dezvoltare in majoritatea domenilor
Profesionalism, beneficii multiple, comunicarea inter/intradepartamentala foarte ok, echipa faina
- salariul (pe majoritatea functiilor)- colegii- evenimentele interne (petreceri, concursuri)
Concurs
QA Engineer