Softnews Net SRL

IT&C

• Site: www.softpedia.com

Forum despre Softnews Net SRL

Ceo Duminica, 22 Iun 2014

Perioada de proba indiferent cat este aceasta se plateste. Este ilegal altfel. Nu acceptati sa lucrati zile intregi fara sa fiti platiti sub pretextul "sa vad ce stii". Aia se poate vedea la interviu in 2 ore maxim.

Stormy Vineri, 30 Aug 2013

Salut! Se-ntampla sa am si eu de sustinut un interviu cu cei de la Softnews Net - Softpedia pentru un post de redactor. Postul presupune scrierea de stiri si review-uri despre jocuri, in principiu. Mi s-a mentionat la telefon ca va fi vorba despre un test/o proba : sa scriu 2 stiri + jucat juma\' de ora un joc si pe urma de facut un review pt acesta ( toate in limba engleza). A mai trecut careva printr-o proba de genul? Ma refer strict la contextul scriere stiri&review jocuri calculator. V-as fi tare recunoscator daca mi-ati da cateva informatii, etc, orice detaliu posbil sa-mi fie de mare folos. Indiferent de pareri pro si contra, am sa ma duc, merita incercat ..tinand cont ca sunt in nevoie de un job. Am citit comentariile de mai sus, sincer? Nu prea mi-a placut ideea de a munci o saptamana ( ma rog, 5 zile lucratoare) pe mocca. Si nu vreau sa par nesimtit sau arogant, dar munca e munca! Nimeni nu iti aduce in ziua de azi nimic gratuit, eu de ce as face asta ( in conditiile respective)? Da, am nevoie de un job, de bani, dar daca eu abia imi permit sa ies din casa ( sa-mi asigur transportul), cum mi-ar pica o saptamana lucrata gratis pt dansii? In fine. Multumesc anticipat pentru atentie si o sa mai revin pe-aici , poate se mai aduna niste pareri. :-)

Locuri de munca Steelcase IT Service Desk Analyst with English and French
Steelcase
Cluj Napoca
Locuri de munca IBM Romania  IBM Internship - Application Support with German language skills
IBM Romania
Locuri de munca SSI Schaefer SRL Java Developer
SSI Schaefer SRL
Locuri de munca ORTEC Central & Eastern Europe Software Implementation Consultant
ORTEC Central & Eastern Europe
Locuri de munca Kepler-Rominfo JUNIOR BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER (IT&C)
Kepler-Rominfo
BUCURESTI, Job national
Referent specialitate financiar contabila
Program de lucru flexibil, salariu relativ bun.
Administrator baze de date
In calitate de angajat al OMV Petrom Global Solutions, aria IT, am avut parte de o experienta ...
Customer support
- locatie aproape de Promenada Mall- conditii de lucru- colegii- salariu bunicel
Change Manager
Referent specialitate ...
Administrator baze de ...
Feedback