Solutions 30 Eastern Europe

Forum despre Solutions 30 Eastern Europe

767_767 Marti, 21 Aug 2018

Exista din 2012. A plecat cu numele de Gain Global, detinuta de niste italieni din Catania. Si-a schimbat numele de atatea ori, incat nici nu-mi aduc aminte. Totodata a schimbat si de 4 ori sediul. De ce? Facea evaziune fiscala in floare si ca sa nu fie trasa la raspundere, intra in faliment cu o anumita firma si deschidea o alta, cu un alt nume, samd. Contratul de munca era cu minimul pe economie, iar diferenta de bani era la negru. A existat o buna perioada de timp, in care la ANAF, contributiile angajatiilor nu erau platite (practic se muncea total la negru). La inceput de 2017, au venit alti italieni, care au denumit firma asa cum apare in descriere. Intr-adevar, nu s-a mai muncit la negru si se plateau contributiile. Insa atat. Mitocaniile, bataia de joc, lipsa de viziune si caracter, din interiorul firmei au continuat sa existe. La vremea aceea, se oferea un salariu de 1600 lei net + bonuri de masa + bonus de performanta + decont de transport + asigurare medicala (cea mai basic). Ajungeai la maxim 2100-2200 lei net. O mijerie. Au pierdut extrem de multi oameni si au si inchis o parte din proiecte. Va recomand omeneste: nu alegeti firma aceasta, sub nici o forma, numai daca nu aveti de ales (desi mereu avem de ales). O sa aveti foarte mult de pierdut, comparativ daca ati fi refuzat sa va angajati aici si ati fi cautat mai departe. Angajatii, de asemenea, 90% erau fara scrupule, gata oricand sa calce pe cadavre si onoare pentru a fi in fata altora (mai competenti) si de a castiga mai mult, de a fi vazuti mai bine, de a intra sub pielea altora. Veti ajunge marginalizati in firma asta si in prag de colaps psihic.