Valoris Center

• Tel.: 021.529.9929
    Site: www.valoris.ro

Forum despre Valoris Center

lorette Joi, 20 Dec 2012

Ma bucur tare mult ca exista astfel de forumuri.
Multumiri celor care au impartasit din experientele lor in legatura cu aceasta companie !
Zi frumoasa tuturor !

Anonim Miercuri, 12 Dec 2012

Eu am lucrat la Valoris timp de un an si singurul lucru care m-a tinut acolo a fost anturajul care s-a format. O sa punctez chestiunile pozitive pe care le-am observat la ei, deoarece sunt muuult mai putine decat cele negative:

- Programul pe proiectele 24/7 este intradevar flexibil
- Au dezinfectat, derapidat si curatat bucataria
- Oamenii sunt liberi sa isi dea demisia cand doresc
- Salariu oarecum atractiv( la vremea respectiva) - 1400RON(incluzand bonuri, parte variabila si fixa) care a crescut pana la 1600RON
- Fetele din Valoris
- Interviu banal si cerinte minime la angajare
- Sistem de bonusuri la 3 luni, cu care nu am avut nici o problema
- Posibilitatea de a cunoaste oameni extraordinari

Partile negative ar fi:

- Targeturile se schimba de la luna la luna
- Este foarte multa munca pentru bani putini
- Bonusul luat o data la 3 luni este sub forma de tickete cadou
- Sistemul de pauze nu ramane fix, cel discutat la angajare
- Planurile salariale pentru mentinerea angajatiilor in firma nu sunt deloc atractive, singurul lucru care te tine in firma la un moment dat fiind prietenii formati si mila fata de companie
- Clauza de plecare inainte de 6 luni. Este complet bluff si nu tine nimeni cont de ea dar ea exista
- Imposibilitatea de a negocia oferta de munca

Probabil ca sunt mai multe aspecte pozitive/negative legate de aceasta firma, dar ori nu le-am sesizat eu, ori am uitat sa le mentionez.

Per total, pentru un prim job, recomand Valoris celor care au nevoie de experienta de munca, dar inarmativa cu foarte multa rabdare si calm.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Valoris Center
DANA Joi, 15 Noi 2012

daca vreau sa merg la ei pe par-time imi face contract?
NFA Joi, 25 Oct 2012

Firma e ok daca esti student si vrei ceva part-time. Este un job foarte bun de inceput ...
alexandra Joi, 27 Sep 2012

am lucrat la valoris in prima parte a lui 2011. 6 luni am stat, pentru ca atat am vrut ...
Tina Marti, 28 Aug 2012

Buna. Am fost sunata azi sa merg pentru un interviu. Am avut si eu o experienta negativa ...
Alina Sambata, 11 Aug 2012

Am fost chemata la interviu pentru proiectul pe Romtelecom pe vanzari. Imi cautam un job ...
curios de dubios Marti, 24 Iul 2012

hello people sa va lamuresc cum e la valoris. Salariul la part tine e micut ca si parte ...
pablito Luni, 16 Iul 2012

sunt interesat cat este salariul part-time pt postul de operator call center?
angelina Marti, 22 Mai 2012

monik ce pozitie este mai exact? ce trebuie sa faci?
monik Marti, 22 Mai 2012

maine ma duc la interviu la valoris sunt curioasa ce salarii or da ei la program de 4 ore
mona Luni, 07 Mai 2012

este un job pt inceput, dar nu va faceti sperante in mai mult de 6 luni ca albiti!
popcorn Sambata, 05 Mai 2012

aveti grija la ce scrie in contract si pentru cata vreme sunt obligati sa ramaneti ...
Dora Luni, 12 Mart 2012

nimeni n-a fost in ultima vreme la interviu la valoris? as vrea sa stiu si eu cum este ...
Tahnny Luni, 27 Feb 2012

halli hallo. ce proiecte sunt pe limba germana in valoris. vad pe ejobs si bestjobs ca se ...
Roxy Marti, 14 Feb 2012

cam ce salariu ar fi pentru part-time? mersi
Innadina Luni, 13 Feb 2012

valoris center e varianta de urgenta in caz ca nu iti gasesti altceva. proaspat ...
Mary Miercuri, 01 Feb 2012

si eu vreau sa stiu daca valoris este ok ca si firma, ce experiente ati avut sau ce ati ...
flori Miercuri, 04 Ian 2012

ce activitati si pozitii sunt mai exact deschise aici la valoris center? este call-center ...
jerrry Luni, 24 Oct 2011

da au part time la valoris dar ai grija cand semnezi contractul. sa-ti puna exact orele ...

Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Piata Pipera Full-Time (f/m)
LIDL Romania
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Reprezentant
  • Telefon de serviciu
  • Masina de serviciu
Bonurile de masa se acorda abia dupa trei luni, timp in care seful de sector te face treptat sa renunti singur prin tot felul de mizerii, ...
idnick 28.07.2017
Pentru locatia din Timisoara stiti ceva?
DenisaDeni 27.07.2017
AnnA91 27.07.2017
Support Engineer
Grafica/Video
Customer Support Representative
Administrator credite
Game tester
Primele șase luni ale anului au adus în peisajul economic românesc cu 31.23% mai multe firme decât în perioada similară a anului ...
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM) a anunțat săptămâna aceasta faptul că pentru luna august are ...
Producătorul de țigări Philip Morris si-a anunțat intenția de a modifica liniile de producție a fabricii de țigarete din Otopeni ...