Veo Worldwide Services

• www.veoworldwide.ro

Forum despre Veo Worldwide Services

Edith Marti, 18 Sept 2012

Veo Finances este o firma cu oameni neseriosi dupa parerea mea. Eu am participat la o serie de interviuri si teste scrise, ajungand astfel pana in faza finala, care ar fi constat intr-o intalnire cu managerul de proiect si inca o serie de testari.

Nu am avut nici un fel de probleme cu acele teste si asta datorita faptului ca am tot primit telefoane de la doamna cu care am corespondat. La un moment dat insa am primit un apel de la dansa, deoarece omisese sa ma intrebe in legatura cu pretentiile salariale. In urma acestei discutii a ramas sa ma anunte cand stabileste intalnirea cu managerul de proiect.

Din acel moment nu am mai primit nici un feedback. Pozitiv sau negativ, conform valorilor pe care le promoveaza pe site, atasate imaginii Veo Finance, ar fi trebuit sa imi ofere un raspuns. In legatura cu pretentiile salariale, credeti-ma ca nu au fost deloc exagerate, undeva in jut de 600 eur, asta in conditiile in care tot ceea ce se intampla la jobul respectiv se baza pe o limba straina ( scris, citit, vorbit ) si cereau fel de fel de cunostinte atasate persoanei :D.

Sfatul meu pentru cei care aplica la acesta " companie" este sa fie atenti la discutia cu persoana de HR si sa extraga de acolo toate informatiile necesare.

Silvia Joi, 10 Mai 2012

Veo Finances este o firma care are un turneover imens si realieaza CMI-uri pe o perioada determinata. Persoanele care colaborareaza cu aceasta firma (pe o perioada scurta) sunt anuntate de incheierea colaborarii cu putina zile sau chiar una inainte de incheierea contractului.

S-a intamplat in cazul multora sa fie recrutati pe un post, insa contractul lor este pentru un altul (si salariul la fel), altora (care indraznesc sa reactioneze in niste situatii care frizeaza absurdul) sa pice din gratiile managerilor (anti-exemplele descrise in teorie, care se simt nepermis de in largul lor in rolul de persecutor) si sa fie supusi unor tratamente mai mult decat umilitoare.

Se cer rezultate, insa acestea nu depind, de multe ori, de implicarea lor, ci de a colaboratorilor din Franta. Nu se incearca o ameliorare a situatiei, ci, din contra, persoanele care se gasesc in aceasta situatie sunt etichetate ca incompetente si, mai mult, cele care incearca o atenuare starnesc niste reactii socante.

TELUS International Europe
Customer Service
- mediu placut- program ok- bonusuri- cresteri salariale anuale
- organizarea, impartirea pe departamente, palete variata de situatii cu care te intalnesti si ...
Operator Asamblare
Este un mediu de lucru placut dar mai trebuie lucrat la unele aspecte.
Concurs
Inginer programator