Vikarma SRL

• Tel: 0730.330.260
    Site: www.vikarma.ro

Forum despre Vikarma SRL

Alejandra Miercuri, 16 Mart 2016

Buna seara, dragi forumisti!

Am gasit aceste postari foarte vechi despre companie si din acest motiv, tin sa va impartasesc experienta mea in cadrul Vikarma.
Colaborarea mea cu Vikarma a inceput anul trecut (2015), mai exact in luna mai. Am aplicat un CV in cadrul companiei si am fost invitata la un interviu. Tin minte perfect ziua, 4 mai. Am fost la interviu si am fost acceptata, urmand sa imi incep activitatea a doua zi. Entuziasmul meu a fost unul de nedescris.
In ziua de 5 mai am ajuns la birou si am inceput activitatea, cum s-a scris si anterior este vorba despre publicitate imobiliara (intr-adevar se contacteaza persoanele care au proprietati de vanzare sau inchiriere atat din Bucuresti, cat si din tara si li se propune servicii de publicitate). Partea cea mai buna din acest lucru este ca aceasta publicitate este REALA!!! Ce vreau sa spun prin asta?! Clientului i se spune de la bun inceput care sunt modalitatile prin care il putem ajuta, ulterior dupa ce acesta decide sa colaboreze i se trimite contractul semnat si stampilat de catre conducerea companiei si incep astfel demersurile pentru a-l ajuta sa isi vanda proprietatea. Printre aceste demersuri se numara: postarea anuntului in ziarele online, la agentiile imobiliare (din Bucuresti si din tara)-si chiar sunt foarte multe agentii cu care colaboram, se tiparesc flyere pentru targul imobiliar Project Expo la care compania participa de fiecare data. Persoanele care au indoieli, pot veni la acest targ in Bucuresti si vor vedea ca noi suntem mereu prezenti si ne ocupam sa vindem proprietatiile pe care le avem in baza noastra. Acestea sunt cateva informatii despre proiect, care, cu sinceritate va spun ca m-a cucerit de cum am dat primul telefon.
In ceea ce priveste echipa, aceasta este formata din persoane de nota 20, se leaga o legatura inca de la bun inceput si orice mica problema apare in munca pe care o depui vin mereu in sprijinul tau.
Va propun celor care sunteti sceptici sa veniti sa vedeti cine suntem, iar apoi sa judecati. Eu una merg pe principiul "culegi ce semeni", iar comentariile anterioare sunt pline de rautati care sincera sa fiu nu isi au locul. Altfel, daca tot ce se zice ar fi adevarat, cum se face ca aceasta companie exista pe piata de aproape 9 ani si continua din ce in ce mai mult sa se dezvolte?
vilor Miercuri, 21 Mai 2014

Vikarma este putin peste nivelul de firma de apartament, au sediul in Electromagnetica unde au o camera cam cat un apartament de 2 camere, acolo au si calculatoarele si birourile. Au cateva colaborari pe partea de call center cu niste firme mari din pharma dar principala activitate a firmei o reprezinta publicitatea imobiliara. Practic tu trebuie sa suni oamenii care au deja anunturi cu apartamente, case si terenuri pentru vanzare si sa le propui niste pachete de publicitate cu preturi plecand de la 150 de lei, spre exemplu pachetul basic ofera postarea anunturilor pe 100 de site-uri de anunturi, evident asta poti face si tu de acasa insa Vikarma face asta print-un soft care posteaza anuntul automat. In ce priveste site-urile in afara de tocmai , mercador si inca vreo cateva mai rasarite grosul e format de site-uri de anunturi semianonime pe care intra cativa rataciti cand si cand, in principiu tu trebuie sa vinzi nisip in desert, culmea e ca se gasesc doritori insa pentru a da de ei trebuie sa suni zi lumina.
Odata trecut interviul care este oricum formal, afli ca intri in 2 saptamani de proba in care tu trebuie sa demonstrezi ca meriti sa lucrezi acolo si in aceste 2 saptamani trebuie sa faci 2/4/6/8 promovari (in functie de cat de de disperati sunt dupa oameni), in aceasta perioada de proba muncesti gratis si vei primi doar banii de pe eventualele promovari (daca le faci) apoi pachetul salarial este cam asa 600 de lei baza si care ajunge la 1000-1100 lei daca faci cam 2 promovari pe zi. Daca nu ai reusit sa faci 2-3 promovari in primele 3-4 zile mai bine iti vezi de drum ca sa nu mai pierzi timpul pe acolo aiurea. Daca ai trecut cele 2 saptamani urmeaza angajarea propriuzisa pentru ca in cele 2 saptamani ai lucrat fara forme legale, trebuie sa te duci sa iti faci analizele pe care trebuie sa ti le platesti din buzunar (70-80 lei) si voila ai un job la Vikarma. Banii se dau cash in mana, program de la 9 la 18 cu pauza 1 ora.
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Vikarma SRL
ana Marti, 08 Apr 2014

Hello! am fost sunata zilele astea de o tipa de la vikarma sa ma duc la interviu..nu stiu ce sa fac
bbj Luni, 17 Mart 2014

salutare tuturor forumistilor.am fost si eu contactat telefonic de o voce feminina pentru ...
mirel Luni, 03 Feb 2014

Cei de la Vikarma imobiliare isi bat joc de angajati si de colaboratori. Nu colaborati cu ...
of Marti, 20 Aug 2013

niste mincinosi nu exista a cele siteuri care zic de ele..nu merita investita
vio Joi, 08 Aug 2013

Sa nu colaborati cu cei de la Vikarma Imobiliare.Cei de la Vikarma imobiliare isi bat joc ...
azi Joi, 08 Aug 2013

azi am fost si eu contactat de ei, pun pe 300 de siteuri? care sunt alea?
nik Miercuri, 07 Aug 2013

promit numai minciuni, evidatiiiiii cat puteti va pacalesc
Alex Luni, 29 Iul 2013

Am lucrat si eu la acest domn cu siteul, sunt niste sarlatani, tepuiesc oamnei, niste ...
Manole Luni, 22 Iul 2013

Adaugi anuntul pe site-ul lor . Coopiaza marile site-uri imobiliare, sunt nsite amatorii, ...
windows 99 Vineri, 17 Mai 2013

Habar nu am cat de disperat poate fi cineva sa lucreze pentru firma asta dar ca sa nu ...
Viorel Joi, 09 Mai 2013

Sa nu colaborati cu cei de la Vikarma Imobiliare deoarece sunt niste oameni parsivi si ...
Miki Miercuri, 08 Mai 2013

Buna, stie cineva ceva de ei ? am fost chemata la un interviu pentru telesales. Problema ...
ADMIN - undelucram.ro Marti, 07 Mai 2013

Dorim sa aflam detalii din experienta voastra in firma Vikarma SRL, informatii despre ...

Locuri de munca DK Global Recruitment Junior Accountant with French in Cluj Napoca   e
Cluj Napoca
Last update: 25.07.2017
Locuri de munca Lugera - The People Republic Inginer ofertare_Timisoara
Lugera & Makler
Last update: 28.06.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Braila  (f/m)
LIDL Romania
Braila