Webhelp Romania

BPO & Servicii

• Site: www.webhelp.fr

Forum despre Webhelp Romania

Rebeca Joi, 13 Sep 2012

Nu vreau sa vorbesc despre procesul de recrutare, dar nu este asa cum a spus Antonia.
Din pacate, desi ar trebui sa fie o firma care sa mearga bine si sa dea salarii bune si prime asa cum promit la angajare, nu se intampla asa.
Salariile se dau la timp, dar la prime iti scad punctajul pe motive banale si nerelevante pentru productivitate ca sa nu-ti dea banii promisi.

Eu personal, dupa experienta traita acolo, nu o recomand pentru angajare.
E mult mai bine, atat ca atmosfera de lucru cat si ca salarii, la firmele concurente.
La revedere.
Antonia Duminica, 09 Sep 2012

Pentru ca stiu cat de important este sa avem niste repere in privinta salariului atunci cand aplicam la o companie, vreau sa confirm ce sa scris Alyss.
Desi n-am ales sa lucrez la aceasta firma, am apreciat ca procesul de recrutare s-a desfasurat normal, fara ocolisuri si interviuri repetate.HR-ul alege CV-ul tau, te contacteaza si te cheama la sediu; acolo dai test si daca il iei, urmeaza o discutie detaliata despre tine ,despre ei, apoi iti comunica oferta lor, care nu poate fi negociata.In aproximativ 5 zile te suna sa-ti comunice raspunsul , negativ sau pozitiv.
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Webhelp Romania
Alyss Joi, 30 Aug 2012

Buna tuturor!
Lucrez in aceasta firma de peste un an si intr-adevar, atmosfera nu este cea mai buna, DAR nu mi s-a intamplat niciodata sa fiu neindreptatita, am beneficiat de prima de performanta in fiecare luna... daca iti faci treaba si esti bun nu ai cum sa nu atingi prima care este aproape 25% din salariu, in functie de proiect. Salariul de entry level este in jur de 1400 lei si bonuri de masa si apoi se mareste dupa 6, 15, respectiv 24 de luni. Da recunosc ca mediul de lucru este fff stresant, dar salariile sunt ok pentru situatia economica actuala a Romaniei.
Interviul este si scris si oral si sunt si niste conversatii in franceza pe care le asculti cu intrebari din ele, atentie la testul acesta timpul este limitat, deci este bine ca inainte sa cititi intrebarile si apoi sa porniti inregistrarea. Bafta!

diana Vineri, 27 Iul 2012

stiti cumva daca testul in franceza este scris sau auditiv???
magda Joi, 28 Iun 2012

stie cineva cum decurce interviul pt franceza la webhelp? multumesc.
Ana Marti, 15 Mai 2012

Buna, Eu am lucrat la Webhelp Bucuresti un an. Desi la inceput toata lumea te tine in puf ...
Teo Vineri, 20 Apr 2012

buna ziua, cum e mediul de lucru la Webhelp totusi. as dori pareri de la cei care au ...
daris Luni, 27 Feb 2012

buna noaptea :))) stiti cumva ce salarii sunt la webhelp level entry pe franceza? :) stiu ...
Andrada Onosie Joi, 08 Dec 2011

buna. stiti ceva despre pozitia de "Conseiller Clients avec français"? ...

Locuri de munca Automatic Data Processing - ADP Romania Migrations Payroll Specialist with French
Automatic Data Processing ...
Last update: 05.07.2017
Locuri de munca UPA Solutions Marketing copywriter with French
UPA Solutions
Cluj Napoca
Last update: 06.06.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Customer Support role with Dutch needed ASAP@
Last update: 30.05.2017
Locuri de munca 1&1 Internet Development Java Developer Working Student @ 1&1 Internet Development
1&1 Internet Development
Recrutor
  • Telefon de serviciu
27.07.2017
27.07.2017
Buna ziua! Ce salarii sunt la Aerotec, in productie, logistica? Am auzit foarte multe cunostinte spunand ca: este foarte lejer dpdv al ...
Pokke 26.07.2017
Support Technician
Data Scientist
Business Operations ...
operational
Call Center Representative
Business analyst
Opriți-vă un pic din ceea ce faceți și puneți-vă următoarele întrebări: dacă v-ați compara viața profesională de până acum ...