XL World

Nu sunt evaluari
  • Site: www.xlworld.eu

Forum despre XL World

alex Luni, 25 Mart 2013

Am fost si eu la un interviu, nu pt call center, insa mi s.a parut un maxim de neprofesionlism. Un interviu tinut de o doamna "stie tot" , care nu avea urechi sa aud ce am de spus. Cu astfel de persoane in functii manageriale nu e de mirare ca au un flux permanent de angajati.

un dipendente Vineri, 01 Feb 2013

Lucrez la xl de ceva timp si pot spune ca, pentru o persoana fara experienta, salariul nu este chiar atat de mic.

Aveti in primul rand transportul gratuit...asta inseamna bani..macar 4 lei pe zi; salariul pt. primele 3 luni este de 7,5 mil....apoi luati 8 mil+1.5 mil. din urma(50 lei pt fiecare luna); bonuri de masa de aproape 2 milioane; card cu reduceri la diverse activitati (taxi, frizerie, stomatolog etc.); + alte bonusuri la realizarea targetului

Nu sunt prea multe firme care sa ofere toate aceste beneficii unei persoane fara experienta....si sa fim seriosi, poate nici uneia cu experienta. Facand un calcul...cu toate facilitatile...ajungem la vreo 11 milioane.

Si nu in ultimul rand, la fiecare 6 luni sunt evaluari care va pot creste salariul, in functie de realizarile voastre.

Succces tuturor care vor sa se angajeze si celor angajati!

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in XL World
pt angela Marti, 29 Ian 2013

XL World se mareste, compania a fost preluata de Xerox, ceea ce este un lucru pozitiv. Noi proiecte prind contur, important e sa stii engleza si oricare alta limba straina e binevenita. Oricum managementul e putin schimbat, adopta stilul celor mai mari gen Xerox si Harte Hanks. Daca vrei sa incepi o cariera intr-un mediu international - dupa cum e noul trend :)), aceasta este o ocazie buna; acum vorbesc mai mult de poiectele Xerox, foarte multi angajati sunt trimisi prin Europa la training si firma chiar ofera suport pentru dezvoltarea profesionala. Lucru care va da foarte bine si la cv. Partea financiara tine de experienta fiecaruia, de postul pentru care aplica, de numarul de limbi straine cunoscute...iar pentru un entry-level intr-adevar nu e extraordinara. Firma are foarte multi angajati si proiecte diferite, acum depinde de fiecare cum nimereste si ce stie sa faca. Multa bafta!

angela Vineri, 25 Ian 2013

as dori sa aflu mai multe despre centrul XL World din Iasi,

pro xl Joi, 17 Ian 2013

Se scriu foarte multe aberatii. La Xl nimeni nu ia 700-800 de apeluri pe ora!! :D. ...

didy Marti, 08 Ian 2013

Multumesc, Alex , pentru raspuns!La multi ani tuturor! :)

dan an Marti, 08 Ian 2013

@Ionutbogdan:...,,veti"rezista ,,veti"...orice - e legat totdeauna.

anonim Vineri, 21 Dec 2012

eu lucrez la xl de aproape 2 ani,si intr-adevar programul este cam aiurea;acum depinde si ...

adrian grosu Vineri, 30 Noi 2012

am uitat...am fost si eu la un interviu la xl cu timp in urma...m-au cam refuzat in ...

agrian grosu Vineri, 30 Noi 2012

e simplu sa comentezi...eu lucrez la o firma sa zicem concurenta si sunt super multumit ...

alex Vineri, 30 Noi 2012

pt.didy - progr.de patru ore il poti alege tu, in functie de ore sau de un alt ...

alex Vineri, 30 Noi 2012

este bine ca va luati talpasita cei comozi si care habar nu au ce inseamna sa lucrezi ...

didy Luni, 26 Noi 2012

Buna! Imi spuneti, va rog, care este programul de lucru pentru part-time?Multumesc! :)

nina Marti, 30 Oct 2012

Diana, ai fost la inbound sau outbound?

Diana Luni, 29 Oct 2012

Si eu am lucrat la aceasta firma... ca si colectiv, e super ok ... programul e mai ...

nina Marti, 23 Oct 2012

ionutbogdan89 ... cum sa fie imposibil de realizat targetul de 100 de apeluri pe zi? daca ...

anti XL Luni, 07 Mai 2012

se lucreaza minim 8 ore/zi timp practic in care tu vorbesti fara sa te opresti.de la ...

ionutbogdan89 Vineri, 20 Apr 2012

Sotia mea cauta un loc de munca in urma cu 3 luni de zile si a aplicat pentru un job la ...

Locuri de munca Smithfield Prod SRL Administrator retea
Smithfield Prod
Last update: 03.08.2017
Locuri de munca Human Touch Consulting Group Specialist Marketing Online
Human Touch Consulting Group
Last update: 14.08.2017
Locuri de munca Automatic Data Processing - ADP Romania Internal UAT consultant with FRENCH
Automatic Data Processing ...
Last update: 03.08.2017
Game tester
  • Tichete cadou
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Inginer proiectant ...
Am interactionat de doua ori cu aceasta firma, din punctul meu de vedere nu ii pot recomanda.De fiecare data am avut impresia ca am fost ...
Macatumba 23.08.2017
Buna ziua, stie cineva ce salarii ofera pentru postul de coordonator buyeri?
Trepadus 23.08.2017
Ai aflat ceva între timp?
Madalina028 23.08.2017
Programator Java
700 LEI
Support Technician
Casier si lucrator ...
Agent vanzari
Consilier vanzari
Operator relatii clienti
Suna foarte tentant sa lucrezi acasa, comod, fara teroarea condicii la ore mici, fara neplacerile provocate de un sef artagos. Sa fii ...
Dincolo de relatiile de munca, intre colegi se nasc adesea si relatii de natura personala, unele pozitive, altele mai putin. Petrecand ...
Aceasta este concluzia la care a ajuns un studiu realizat de catre o echipa mixta de cercetatori din Olanda si Israel. Autointitulat primul ...