Zipper Romania

• www.ezipper.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Forum despre Zipper Romania

CrissCristi Miercuri, 09 Dec 2020

Am fost la interviu pentru pozitia de Sales Development Consultant. Firma are sediul in Grupul Industrial Titan SA, la 15 min de mers pe jos de statia de metrou Costin Georgian. Un complex de hale/depozite, una din cladiri fiind ptr birouri. In exterior totul arata foarte rau, drumul, pavajul, cladirile. Firma are sediul la etajul 1, in interior mobilierul arata foarte bine, ca la orice corporatie.

In momentul in care am ajuns acolo am fost pus sa semnez un document despre care mi s-a spus ca este un simplu GDPR, confidentialitatea datelor. Avea 4 pagini. Cand am citit documentul eu am constatat ca nu este un simplu GDPR ci ca erau trecute si lucruri de SSM (siguranta si securitate in munca). Conform documentului imi asumam ca respect procedurile lor interne pe care nu le cunosteam, evident, ca mi s-a facut instructaj ssm (ceea ce nu mi s-a facut) si ca am primit ecuson de vizitator (ceea ce nu am pimit). Erau niste mentiuni cu care nu eram de acord: documentul e valabil 3 ani, in caz de pagube vizitatorul este pasibil la plata unor despagubiri. Lucrurile erau valabile in caz de incendiu,cutremur, alte evenimente de genul acesta.

Nu am semnat niciodata SSM ptr participarea la un interviu si mai ales fara instructaj cu mentiuni de genul: pe toata durata sederii in incinta cladirii vizitatorul este obligat sa respecte intocmai dispozitiile si indicatiile persoanei care il insoteste. In caz contrar va suporta consecintele.

In momentul in care am spus ca nu mi se pare ok semnarea acelui document, interviul a fost anulat. Practic, m-am dus degeaba. Puteau macar sa ma anunte in prealabil despre necesitatea semnarii acelui document si nu ma mai duceam.

In plus, nimeni nu purta masca de protectie si nu exista dezinfectant.

Va las si un articol pe care l-am descoperit cu referire la aceasta companie:

Răspunde
Locuri de muncă