.Net/SQL developer

.Net/SQL developer
18 zile
Mediu
Experiență pozitivă Experience positive
Nici o ofertă primită No offer
Răspuns primit Feedback received

Cum a decurs interviul?

Primul - tehnic, discutie libera cu un senior. Atmosfera relaxata, fara senzatie de interogatoriu, omul voia sa te ajute sa raspunzi ok. A doua etapa, discutie cu fata de la HR + managerul. La fel, atmosfera chill, dar au pus intrebarile acelea mai neplacute despre cum abordezi situatii dificile, cum gestionezi un conflict cu un coleg, cum te-ai impune in fata unei echipe care vrea sa lucreze pe o varianta dar tu ai o idee mai buna, etc. Per total ok ca senzatie in interiorul companiei, dar feedback-ul a fost negativ. Banuiesc că am cerut prea mult la salariu.

Intrebări și teste la interviu

La tehnic - oop, C#, SQL - ce sunt triggere, stored procedures, cum optimizezi un query. La HR - intrebari despre situatii problematice - cum faci cand esti in conflict cu un coleg, ce defect crezi ca ai, cum te-ar descrie colegii din pozitia curenta, de ce vrei sa pleci etc. Desi nu ii condamn, mi s-au parut cam prea concentrati pe aspectele negative aici - intrebarile acelea incomode. Nu prea au dat sansa la a ma pune intr-o lumina buna.
Experience positive Experiență pozitivă
No offer Nici o ofertă primită
Feedback received Răspuns primit