Genpact Romania

Experiență negativă Experience negative
Nici o ofertă primită No offer
Niciun răspuns No feedback received

Cum a decurs interviul?

Am fost contactată telefonic. Nu eram interesată, nefiind domeniul meu, însă doamna de la HR insista. Mă gândeam că oricum nu am ce să pierd, să vedem, cu toate că mă simțeam ca și cum dânsa nu ar avea timp de mine. Vorbea repede și parcă era ate tă la alte o mie de lucruri. A urmat o testare telefonică a nivelului de germană (aveam impresia că eu o testez pe dânsa, vorbea foarte mult și nu mă lăsa să vorbesc și eu; urât din partea mea, dar am întrerupt-o de câteva ori ca să pot vorbi și eu, până la urmă trebuia să demonstrez că vorbesc germană). După aceea am susținut un interviu prin Google Meet cu team leaderul echipei, cu managerul departamentului și cu managerul de la HR. Toate trei îmi dădeau aceeași impresie de grabă, neatenție. Una dintre ele a și ieșit după ce mi-a testat germana din nou, a menționat că are foarte mult de lucru. Nu m-au întrebat de experiență, de hobby-uri, nu le-a interesat nimic din ce aș fi zis, am fost întreruptă în mod constant și nu m-au întrebat nimic, ele voiau să vorbească (ca și cum nu i-ar interesa pe cine angajează, numai să angajeze pe cineva). Mi s-a prezentat activitatea care mi s-a părut extrem de monotonă. Nu-mi venea a crede că atât ar fi tot. Am pus întrebări să aflu mai multe detalii. Mi s-a prezentat același lucru cu alte cuvinte. M-au întrebat ce părere am. Le-am răspuns sincer că nu e o activitate pe care aș putea face-o cu drag și mai bine nu continuăm interviul, însă managerul de HR a încercat să mă convingă vorbind despre beneficii și posibilitatea de cross-training. Dintr-odată i s-a schimbat atitudinea și mi-a acordat toată atenția ei. Toate aceste lucruri m-au lăsat cu un gust amar.

Intrebări și teste la interviu

Testarea limbii germane - small talk prin telefon, 5 minute prezentarea echipei prin interviu.
Experience negative Experiență negativă
No offer Nici o ofertă primită
No feedback received Niciun răspuns
Locked Search Contributions

Intră în cont pentru a vizualiza toate informațiile

Accenture Romania

Experiență neutră Experience neutral
Nici o ofertă primită No offer
Răspuns primit Feedback received
Locked

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugam să intri în contul tău

Experience neutral Experiență neutră
No offer Nici o ofertă primită