Accenture Romania

Nu

Interviu Sales Support Analyst with French and English

18.05.2018 Util (9)

Niciun raspuns
Am fost la interviu in Aprilie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Am aplicat online pentru acest post, am fost sunata de o tipa foarte draguta de la HR si am dat cu ea testele de limba pentru Franceza si Engleza. #Pe partea de engleza ea punea intrebari in engleza, eu raspundeam tot in engleza. La Franceza ea punea intrebari in engleza si eu raspundeam in Franceza. Intrebarile nu sunt grele, totul a decurs ca o discutie normala.

A urmat interviul cu Team Leaderul... am ajuns la sediu... tipa intarzie vreo 15 minute, totul ok pana aici. Intr-un final apar 3 tipe pregatite sa ma chestioneze. Prima dintre ele a fost interesata din nou de nivelul de franceza, am avut aceeasi discutie casual... dupa care a plecat. Am ramas cu TL-ul si aparent un membru al echipei. Discutia a decurs normal, intrebari comportamentale, sa spun o calitate si un defect, unde ma vad peste x ani, etc. Mai tarziu am vorbit si in engleza. Pe toata durata interviului TL-ul mi s-a parut foarte nepregatit pentru ca nu stia ce sa ma intrebe si parea ca scoate pe moment niste intrebari aiurea numai ca sa ma intrebe ceva. Tot timpul spunea "echipa mea", "oamenii mei"... mi s-a parut foarte ciudat lucrul asta...

Spre finalul interviului...m-au intrebat ce am auzit eu pana acum de Accenture, eu le-am spus ca am auzit ca "oamenii din cadrul companiei sunt foarte ok", moment in care TL-ul s-a intors spre cealalalta tipa si a zis "eu nu garantez pentru ceilalti, iti pot garanta numai pentru echipa mea!"..... fapt care m-a facut sa ma gandesc instant ca ea nu e prea ok cu lumea de prin companie. Apoi m-a intrebat daca mai am eu intrebari si aici a aparut partea in care mi-am dat seama ca nu o sa pot sa lucrez vreodata cu un astfel de om. Intrebarea deranjanta a fost " X-uleasca...nu ai pomenit nimic de oportunitatile de dezvoltare a carierei din cadrul companiei si am auzit ca sunt foarte multe, ce poti sa imi spui legat de lucrul asta?" ... Parca turnasem apa fiarta pe ea..si a ripostat imediat prin "Dar tu ce ganduri ai?", nu am apucat nici macar sa gandesc ceva ca a inceput sa turuie "eu nu stiu ce ganduri ai tu, dar eu nu am nevoie de un om care e venit aici sa experimenteze si sa se plimbe prin toate departamentele, eu am nevoie de un stabil pe postul asta"..... tipa de langa ea nu zicea nimic... am lasat momentul stanjenitor sa treaca, i-am spus ca nu am ganduri de plimbari si ca era o simpla intrebare... dupa care am plecat convinsa ca nu pot sa lucrez cu un om care se comporta astfel la un interviu, un om care nu e constient ca el e imaginea intregii companii in momentul ala. I-am transmis tipei de la HR ca oricare ar fi raspunsul lor eu o sa refuz, ea m-a sunat instant sa vada ce s-a intamplat. Dupa ce i-am povestit mi-a spus ca ii pare rau, ca ea nu a mai lucrat cu tipa asta si ca o dea feedback mai departe. The End!

Intrebari si teste la interviu
Sa spui o calitate si un defect
Unde te vezi peste x ani?
De ce vrei o schimbare in cariera?

Interviu Legal adviser

10.05.2018 Util (13)

Raspuns primit
Am fost la interviu in Septembrie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 luni.

Interviu C# Junior Developer

15.04.2018 Util (12)

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Iunie 2017, in Targu Mures.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Interviu Application Tehnician

11.04.2018 Util (11)

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Ianuarie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.

Cum a decurs interviul?

Oferte care ti s-ar potrivi

Interviu WCA

29.03.2018 Util (7)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Februarie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 14 zile.

TELUS International Europe
TELUS International Europe
Flexibilitate, atmosfera placuta
Invoicing Specialist
Program flexibil, mediu de lucru placut, cantitate de munca ok, fara ore suplimentare
Catalog Associate Spanish
Pachet bun de beneficii, program flexibil
Concurs
Project manager