AGS Romania

AGS Romania

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Mai 2019, în Bucuresti
Durata interviu: 2 săptămâni
Dificultate interviu: Ușor

Cum a decurs interviul?
Interviul a durat 1 ora si 45 de minute, timp in care doamna manager mi-a explicat detalii despre companie si modalitati de lucru. De asmenea, m-a pus la curent cu instrumente de lucru, programe, etc. M-am simtit ca la training. Am vorbit si despre mine putin, o parte din interviu a fost in engleza. Parea ca e totul ok. Asteptarile companiei sunt peste masura, insa oferta salariala a lasat mult de dorit. Pe langa asta, doamna a considerat de cuviinta sa ma mai cheme la o discutie pentru ca si-a dat seama ca nu m-a intrebat care imi este nivelul excel. In conditiile in care in cv-ul meu scrie clar cu ce ma ocup si ce sisteme/programe folosesc, Am refuzat al doilea interviu pentru ca deja stiam suma oferita si am considerat ca nu merita efortul. Pe langa pretentiile mari si oferta mica, trebuie sa mentionez metoda de contractare: contract pe 3 luni; daca totul este ok, se face contract pe inca 1 an (ca sa mai ai o perioada de proba de 1 luna), iar abia apoi, daca totul este in regula, ti se face contract pe perioada nedeterminata. Asta pentru ca doamna vrea sa aiba mult timp la dispozitie sa te „cunoasca”.

Întrebări și teste la interviu?
Nu am dat teste, insa am sustinut o parte din discutii in engleza.

Motiv respingere ofertă
Salariul foarte mic raportat la nivelul de cunostinte solicitat si la metoda de contractare.

Locuri de muncă
Luxoft Romania