Alfa Laval SRL

Interviu Ordering Handler

28.09.2017 Util (3)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in August 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 luni.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?
Au fost 3 interviuri: primul prin skype cu reprezentantul HR ( cineva din Polonia) apoi au urmat doua interviuri la biroul din Bucuresti , la distanta de o luna intre ele , cu Managing Director si apoi cu Financial Controller. Toate interviurile sunt in engleza si sunt intrebari generale, discutie libera pe baza CV-ului despre experienta anterioara etc.

Intrebari si teste la interviu
La finalul celor 2 interviuri a urmat cate un test bazat pe gandire logica si calcule bazate pe niste date statistice , procente, cantitati, productie, stocuri..etc. Nu erau dificile insa necesitau o viteza destul de mare pt a le rezolva deoarece era un timp limitat de 15 respectiv 30 de minute pt 50 de intrebari . Eu personal nu am reusit sa termin intrebarile la ultimul interviu.
Intre cele 2 interviuri au mai fost 2 teste de rezolvat online: de personalitate si motivatie.

Sfat pentru alti candidati
Eu am ramas cu un gust amar dupa experienta cu Alfa Laval deoarece dupa toate interviurile care au durat si destul de mult timp, nu au fost in stare sa dea nici un raspuns: negativ sau pozitiv. Asta demonstreaza cat de valorosi sunt potentialii angajati si angajatii in general pentru ei. Asa ca ar fi bine sa va ganditi de 2 ori inainte sa pierdeti timpul pe la interviurile lor. Alt aspect negativ pentru care nu stiu daca as fi acceptat o oferta din partea lor a fost si faptul ca postul era unul care nu oferea nici o oportunitate , nici o posibilitate de promovare, in Romania fiind decat 6 angajati care raportau catre managerii din Cehia. In plus in timpul interviului au intrebat obsesiv ce salariu doresc ...

Locuri de munca Train2Perform
Train2Perform
Locuri de munca Trigo Industry Services
Trigo Industry Services
Market researcher
Managemente bune strcuturat, posibilitate de avansare
Te poti dezvolta profesional si personal. Salariul la timp, tichete cadou de sarbatori.
Echipa foarte buna.
Office manager