Asko International

18.09.2018 Util (6)
Experienta neutra

Am acceptat oferta
Raspuns primit
Am fost la interviu in Aprilie 2009, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
interviul a fost sustinut cu directoarea firmei. Pare foarte relaxata si prietenoasa, iar prezentarea firmei te va face sa crezi ca ai fi norocos sa lucrezi aici - nimic mai gresit!

Intrebari si teste la interviu
intrebari despre experienta avuta, prezentare firma - insa fara a fi mentionate toate responsabilitatile ce implica jobul de asistent manager in aceasta firma (pe langa responsabilitatile unui asistent manager, veti avea si responsabilitatile unui casier - veti factura, incasa, depune bani la banca - fara sa fiti asigurat sau protejat in cazul in care se intampla ceva cu banii pana sa ajungeti la banca). Informatii neconforme cu realitatea despre salariu, ore lucrate peste program care nu sunt platite ci adaugate contabiliceste la salariul de baza, intrebari despre ce planuri personale aveti (daca vreti sa aveti copii dar vreti sa fiti si angajat(a) la aceasta firma, atunci raspunsul "corect" va fi "Nu, nu-mi doresc o familie.")

Sfat pentru alti candidati
acceptati oferta, DOAR daca nu aveti alternativa. Nu va lasati dominati de modul tiranic in care conducerea se va purta cu dvs. Aveti dreptul la viata personala, iar intrebarile despre ce faceti in concediu sau daca v-ati luat o zi libera pentru a merge la un interviu, nu ar trebui sa va fie adresate. Un alt minus este drumul pana acolo - centura Bucurestiului (veti depinde de autoturism sau maxi taxi - drumul/combustibilul nu este decontat), dar si stresul resimtit zilnic.

Unicef Romania
Unicef Romania
Transparenta, seriozitate, stabilitatr
Asistent farmacie
Corectitudine, înțelegere, comunicare, respect pentru meserie și profesionalism
Ce aspecte pozitive sa zic?Daca nimerești într-un magazin cu colectiv bun este și echipa bună ...
Concurs
Economist - Contabil