Avenir Telecom Romania - Internity

Interviu Reprezentant vanzari

05.02.2016 Util (0)
Experienta neutra

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Ianuarie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 5 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Interviul s-a desfasurat in cadrul unui magazin partener Samsung-Internity din cadrul Carrefour Baneasa cu managerul de vanzari domnul Daniel Ciulacu. Interviul a tinut circa 10 minute.In cadrul interviului mi s-a prezentat compania si mi s-a adus la cunostinta task-urile pe care le are un reprezentat vanzari Internity. In urma discutiei mi s-a adus la cunostinta faptul ca decizia va fi luata in decurs de 5 zile calendaristice cand mi se va face si o oferta de munca in cazul in care voi fi selectat. Intr-adevar am fost sunat telefonic exact in ziua in care mi s-a comunicat ca voi primi raspunsul de confirmare insa oferta salarila lasa mult de dorit.

Intrebari si teste la interviu
Nu sunt teste specifice la interviu, intrebarile sunt despre personalitatea candidatului,despre experientele anterioare si daca exista capacitate de lucru in echipa a candidatului. Esti intrebat de asteparile salariale, dar nu ti se comunica exact o oferta concreta de munca. Nu mi s-a comunicat nici macar la insistentele mele, prin intermediul mail-urilor la HR, cum este repartizat programul de lucru din punctul de lucru internity Rahova.

Motiv respingere oferta
Nivelul de salarizare este mult prea mic pentru viata cotidiana din Bucuresti. Mi s-a oferit un salariu brut de 1100 de lei , ceea ce inseamna un venit net de 818 lei la care se adauga un comision din vanzari in conformitate cu un target prestabilit lunar. Nu se ofera tichete de masa la ziua lucrata, Punctul de lucru propus pentru angajare a fost in Magazinul Internity Rahova .Oferta de munca mi s-a comunicat initial telefonic de catre Domnul Daniel Ciulacu, iar la insistentele mele mi-a fost trimisa si pe mail. Target-ul de vanzare se poate modifica in fiecare luna, si este stabilit in functie de cerintele Operatorului Telekom,care din punctul meu de vedere nu are o viziune realista asupra pietei Telecom din Romania, asteptandu-se la un volum cat mai mare intr-un timp foarte scurt , astfel incat sa nu se realizeze. Nu exista o grila de comisionare fixa, din acest motiv ca agent de vanzari nu iti poti face un forecast, nu iti poti estima veniturile.

Locuri de munca Bosch Service Solutions SRL Economist for external accounting (Accounts payable) with French for Query
Bosch Service Solutions SRL
Locuri de munca Deutsche Telekom Business Services SRL Reprezentant Vanzari Segment Persoane Fizice
Deutsche Telekom Business ...
Arad, Deva, Timisoara
Locuri de munca Bosch Service Solutions SRL Economist for Intercompany with German
Timisoara, Job national
Locuri de munca Bosch Service Solutions SRL Accounts Payable Economist with German
Locuri de munca Orange Romania Agent relatii clienti
Cluj Napoca, Timisoara
Referent specialitate financiar contabila
Program de lucru flexibil, salariu relativ bun.
Administrator baze de date
In calitate de angajat al OMV Petrom Global Solutions, aria IT, am avut parte de o experienta ...
Customer support
- locatie aproape de Promenada Mall- conditii de lucru- colegii- salariu bunicel
Change Manager
Referent specialitate ...
Administrator baze de ...
Feedback