Regina Maria

17.11.2018 Util (9)
Experienta negativa

Am refuzat oferta
Raspuns primit
Am fost la interviu in Octombrie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Am avut două interviuri, primul la sediu, cu un coordonator HR, și al doilea la clinica Floreasca. Eu am aplicat pentru postul de recepționist, dar cea de la HR mi-a spus ca au disponibil și un post de Medical Typist și că, dacă sunt interesată, pot afla mai multe detalii despre acest post la interviul de la Floreasca.
La Floreasca, am fost preluată de coordonatoarea de recepție, deși eu aveam interviul programat cu managerul. Coordonatoarea a fost puțin surprinsă când i-am spus că eu vreau, în primul rând, detalii despre postul de recepționist pentru că acela este job-ul pentru care am aplicat. Se pare că cea de la HR nici nu menționase acest aspect când le-a trimis CV-ul meu.
După ce mi-au fost oferite detalii despre postul de recepționist, m-am gândit să cer totuși și detalii despre postul de Typist (mă interesa în mod special programul de lucru, eu fiind studentă la zi). Răspunsul primit de la coordonatoarea de recepție a fost: "Nu știu să vă spun ce program are un Typist, nu mă ocup eu de acea echipă.", ceea ce mi s-a părut extrem de neprofesionist.
După aproximativ o săptămână, am fost sunată de cea de la HR, care m-a anunțat că feedback-ul a fost pozitiv și mi-a prezentat oferta salarială pentru postul de Typist. I-am povestit în mare cum a decurs interviul de la Floreasca și am întrebat-o dacă mă poate lămuri în legătură cu programul de lucru, pentru că aș vrea să accept oferta. Răspunsul a fost că va trimite un e-mail la Floreasca și că revine cu un telefon când primește răspunsul legat de program. Bineînțeles că nu am mai fost sunată.

Intrebari si teste la interviu
Întrebările au fost cele obișnuite, despre job-urile anterioare, studii, etc.
Mi s-a dat un test de logică la primul interviu, iar la al doilea mi-a fost testată viteza de tastare la calculator.

Motiv respingere oferta
După cum am menționat în rubrica anterioară, am vrut să accept oferta, dar domnișoarei de la HR i s-a părut un efort prea mare să le ceară celor de la clinica Floreasca informațiile pe care nu le primisem la interviu în legătură cu programul de lucru.

Interviu Internship payroll

07.11.2018 Util (5)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Raspuns primit
Am fost la interviu in Mai 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 5 zile.
Dificultate interviu: Dificil.

Interviu Operator call center

03.11.2018 Util (6)

Raspuns primit
Am fost la interviu in Martie 2018, in Cluj-Napoca.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Interviu Operator call center

29.10.2018 Util (6)

Raspuns primit
Am fost la interviu in Octombrie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Interviu Contabil junior

05.09.2018 Util (7)

Raspuns primit
Am fost la interviu in Septembrie 2018, in Constanta.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviul?

Locuri de munca Janssen Romania / Johnson & Johnson Romania SRL Customer Service Representative with basic French (Back Office)
BUCURESTI, Strainatate
Locuri de munca Janssen Romania / Johnson & Johnson Romania SRL Inventory Analyst
BUCURESTI, Strainatate
Locuri de munca Janssen Romania / Johnson & Johnson Romania SRL Finance Leadership Development Program (FLDP) - EMEA
BUCURESTI, Strainatate, Cluj Napoca
Locuri de munca Janssen Romania / Johnson & Johnson Romania SRL General Ledger Accountant
BUCURESTI, Strainatate
Locuri de munca Janssen Romania / Johnson & Johnson Romania SRL Customer Service Specialist with French
BUCURESTI, Strainatate
Ok pt entry level si posibilitate de cariera internationala
System Architect
Salar atractiv, bonusuri, organizare.
Salarii la timp
Content editor