Productie Industriala

Interviu Warranty Handling

23.01.2017 Util (5)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Noiembrie 2016, in Iasi.
Durata interviu: 3 luni.

Cum a decurs interviul?
In luna Noiembrie 2016 am aplicat la job-ul Warranty Handling din Iasi.
Am fost sunat la cateva zile distanta si am avut o discutie clasica (exact detaliile ce se gasesc in CV) la telefon timp de 1 ora.

In Decembrie sunt chemat la ora 8 dimineata la inteviu cu Managerul face to face. Ajuns la fata locului, acest Manager de fapt erau 2 fete de la HR si prin video conferinta 2 femei din Germania. La telefon nu mi s-a comunicat ca va fi un astfel de interviu, nu ca ar fi fost vreo problema. Timp de 1 ora imi pun tot felul de intrebari. Termin interviul.

A 2-a zi sunt sunat de o fata dintre cele 2 de la HR sa imi spuna daca sunt disponibil sa vorbesc si cu Managera HR care nu a fost de fata la 8 dimineata. Am spus ca este ok. Ma suna Managera HR si incep sa povestec a 3-a oara ce este in CV-ul meu. Asta se intampla pe data de 20 Decembrie 2016. Imi comunica ca imi da un raspuns pana pe 23 Decembrie, ca ei dupa intra in concediu si sa stiu si eu ce sa fac. Pe data de 23 primesc un email ca CV-ul meu este in revizuire si ca ma contacteaza ei cat de curand.

Acest cat de curand s-a intans pana pe 16 Ianuriarie 2017. La aceasta data sunt sunat de aceeasi fata de la HR sa ma intrebe daca mai sunt interesat de job si daca ma poate programa zilele ce urmeaza la un alt interviu ( ar fi fost al 4-lea ). I-am confirmat ca sunt de acord.

Astazi, 23 Ianurie 2017 primesc un email sec ca profilul meu nu se incadreaza cu job-ul lor.

Deduceti voi profesionalismul.

Intrebari si teste la interviu
Intrebari din CV.

De ce ai plecat de la fostul loc de munca.

Sfat pentru alti candidati
Sa aveti back-up alt job.

Sa cautati in continuare job, nu te baza pe persoanele de la HR.

Interviu Analist financiar

18.09.2016 Util (2)
Experienta pozitiva

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in August 2016, in Iasi.
Durata interviu: 2 saptamani.

Cum a decurs interviul?

Pentru a vizualiza toate informatiile va rugam sa intrati in contul dumneavoastra .

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta la interviu

Interviu Tehnician electronist

26.08.2015 Util (1)
Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Iunie 2015, in Iasi.
Durata interviu: 3 saptamani.

Conecteaza-te cu Continental Automotive Group Romania prin retele sociale
Locuri de munca Continental Automotive Group Romania
Galerie foto
Noutati Continental Automotive Group Romania
Prin noul model WinterContact TS 860 S, Continental oferă o anvelopă de iarnă creată pentru un condus dinamic al mașinilor sport și a ...
Pentru Târgul Internațional de Automobile (IAA) de la Frankfurt de anul acesta, Continental se concentrează pe subiectul ...
Continental, unul dintre cei mai mari furnizori internationali de componente auto si principal producator de anvelope la nivel mondial, ...