DELL

Interviu Talent Acquisition Specialist

05.02.2017 Util (10)
Experienta negativa

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Ianuarie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
1. Interviu telefonic care costa in: mini test de limba engleza de ce imi doresc pozitia, asteptari salariale (au un buget, iar asteptarile tale salariale trebuie sa se incadreze ca sa te invite la interviu)
2. interviu cu doua persoane din cadrul echipei care a fost simplu, se trece prin cv, dc ai plecat de la ultimul job, dc resurse umane, etc. dupa care se face un fel de test de organizare a activitatile (vor sa vada ca stii sa delegi, te organizezi ok, vb cu seful tau inainte de a lua decizii)
3. interviu cu alte doua persoane, diferite de primele, in principiu aceleasi intrebari, deci destul de boring. nu se vb deloc de salariu in nici unul dintre interviuri

Motiv respingere oferta
Am refuzat pentru ca mi s-a spus o data cu transmiterea ofertei salariale (2000ron net + bonuri) ca oferta de angajare este pentru o companie "Von Consulting" cu trimitere in misiune la Dell, ceea ce personal mi s-a parut o nesimtire din partea lor avand in vedere ca nu au mentionat nimic despre asta in nici un moment in timpul interviurilor. Eu am aplicat direct pe site-ul lor ca sa lucrez la ei, nu la orice firma no name. Iar pe asta cu "nu stiu cum s-a omis acest aspect" n-o crede nimeni. strategie de dezinformare
Sfatul meu, mergeti la alta firma care este corecta cu voi de la inceput.

Interviu Technical Support Engineer

18.09.2016 Util (4)
Experienta neutra

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in August 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?

TELUS International Europe
Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
Inginer de sistem in informatica
- Se acorda un card de 20 lei lunar din care iti poti lua de la tonomat dulciuri/ sucuri/ cafea/ ...
Project manager
oportunitati de dezvoltarecolegi foarte deschisisalarii bunetehnologii noiproiecte interesante
Work from home si flexibilitate
Credit Controller
Administrative Officer