Eltrix

Interviu Project manager

15.09.2017 Util (5)
Experienta negativa

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in August 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 saptamani.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Pun cvul pe internet la o companie de head-hunt. Ma suna sa vin la interviu. Acolo aflu ca este vorba despre Eltrix, mi se explica cate ceva si imi spune sa ma duc in ziua x la sediul lor la interviu cu dl Y. Ma duc acolo si intreb la portar. Imi zice "Pai dl Y e in concediu!". Suna de la poarta secretara, ajung acolo si norocul meu a fost ca era un nene care m-a primit la o discutie daca tot am venit. Cine era acest domn si ce functie avea nu stiu caci nu s-a prezentat. Nu stia cine sunt ce vreau si pentru ce am venit. Am luat-o de la 0 si i-am explicat. Discutam noi despre ce am facut eu ce face fabrica si la sfirsit imi zice ca sunt angajat, va fi o perioada de proba de 2 luni dupa care mai vedem. Zic "bine" si am plecat. Pina pe 1 ale lunii urmatoare cind trebuia sa vin la lucru nu ma mai cauta nimeni. Pe 30 ii dau un mail doamnei sa aflau ce si cum. Imi zice ca nu mai e nevoie sa vin! Bine ca am intrebat!

Intrebari si teste la interviu
Nu au fost.

Sfat pentru alti candidati
Nu aveti mari asteptari de la ei. Daca initial esti angajat si apoi nu mai esti va dati seama ce e in aceasta companie. Daca imi dadeam demisia de la locul actual eram in pom.

Stera Chemicals
Sunt unii oameni super faini...
Internship
Am invatat foarte multe din portofoliul bancar si mi-am inbunatatit abilitatile de comunicare
Key account manager
Posibilitatea de învățare și dezvoltare personală.
Manager productie
Sef departament marfuri ...