Endava

Interviu Senior Software Developer

20.07.2014 Util (1)
Experienta neutra

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Decembrie 2013, in Bucuresti.
Durata interviu: 10 saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?
Am candidat pentru postul de Drupal Developer, in Bucuresti.
Primul interviu a avut loc cu HR. A fost foarte ok. Mi-a "vandut" foarte bine compania. Eram foarte incantat de Endava.
Al doilea interviu, cel tehnic, s-a intamplat dupa aproape 1 luna de la cel initial. Nici eu nu prea aveam timp, dar nici ei nu prea aveau oameni disponibili fiind perioada concediilor din iarna.
Interviul tehnic a fost telefonic, de la sediul Endava de la AFI, cu 2 oameni din echipa tehnica din Chisinau. Interviul a fost ok, a mers bine, doar ca dumnealor pronunta diferit fata de noi anumite cuvinte tehnice, ceea de ducea la o usoara confuzie.
Am primit feedback pozitiv, cu unele sugestii de "imbunatatit".
Apoi a venit o pauza de 1 luna in care nu am mai primit niciun raspuns de la ei, motiv pentru care credeam ca m-au respins si am acceptat o alta oferta de munca. Eram si usor confuz deoarece feedbackul de la tehnic fusese bun.

Intr-un final am fost contactat de tipa de la HR spunandu-mi ca defapt clientul de prea a mai dat intainte cu proiectul, iar ei sunt o firma care angajaza daca au proiecte...etc. In fine. Asta e, am mers mai departe.

Intrebari si teste la interviu
1. (HR) Cum te-ar descrie colegii de munca?
2. (Tehnic) Ce design patterns cunosti si da-mi cateva exemple practice.

Sfat pentru alti candidati
Endava pentru mine aduce un aer fresh in Romania insa la finalul procesului de recrutare am avut si impresia ca sunt destul de dezorganizati.
Sfatul meu pentru alti candidati ar fi sa aplice cu incredere si sa se convinga singuri daca Endava merita sau nu si sa nu ia comentariile de aici ca fiind un adevar absolut. Nu cred ca au ceva de pierdut daca vin la un interviu.

Interviu Technical Support Engineer

22.06.2014 Util (1)
Experienta neutra

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Mai 2014, in Cluj-Napoca.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?

Locuri de munca Elektrobit Automotive
Elektrobit Automotive
Locuri de munca Elektrobit Automotive
Elektrobit Automotive
-Foarte bune oportunitati de promovare-Incearca sa isi fidelizeze angajatii mai vechi-Foarte buna ...
Project manager
Colegii sunt foarte ok, este un loc in care inveti destul de mult daca insisti si iti bagi nasul ...
- destule proiecte care ajuta la dezvoltare profesionala- echipe cu oameni sociabili- mediu de ...
Marketing manager
Operator plati