FM Logistic

Interviu Analist achizitii

08.08.2017 Util (4)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in August 2017, in Timisoara.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Interviul a decurs foarte ok. O discutie degajata si relaxata de aproximativ o ora cu un angajat de la HR si unul din departamentul in cauza.

Intrebari si teste la interviu
Se pune accent pe a povesti experientele de la locurile de munca anterioare pentru a vedea daca te incadrezi sau nu pentru ceea ce au ei nevoie de la viitorul angajat + o mica discutie in limba engleza

Sfat pentru alti candidati
Cu cea mai mare sinceritate pentru mine compania este o dezamagire. De fapt departamentul HR, dar acest departament reprezinta compania in relatia cu potentialii angajati, deci toata compania este o dezamagire. De ce? Pentru ca in urma interviului mi-au comunicat ca voi primi inca o serie de teste pe email, iar mai apoi se va lua o decizie dupa ce vor fi analizate si acele teste. Au trecut deja 5 zile de cand a trebui sa primesc acele teste, dar bineinteles ca nu le-am primit. Mai trist este ca nu au avut nici macar decenta de a da un telefon sau a trimite un mesaj prin care sa anunte faptul ca job-ul a fost ocupat de altcineva. O atitudine deloc profi din partea unei companii care se vrea cu pretentii (din punctul meu de vedere).

Cargo-Partner Expeditii SRL
Optimus Transport
Strainatate, Giurgiu
BUCURESTI, Ilfov
Echipe destul de tinereProiecte destul de multe
Salariu mare fain
Pentru inceput e bine: atmosfera internationala, colectiv friendly.
Concurs
Scrum Master