FM Logistic

Interviu Analist achizitii

08.08.2017 Util (3)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in August 2017, in Timisoara.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Interviul a decurs foarte ok. O discutie degajata si relaxata de aproximativ o ora cu un angajat de la HR si unul din departamentul in cauza.

Intrebari si teste la interviu
Se pune accent pe a povesti experientele de la locurile de munca anterioare pentru a vedea daca te incadrezi sau nu pentru ceea ce au ei nevoie de la viitorul angajat + o mica discutie in limba engleza

Sfat pentru alti candidati
Cu cea mai mare sinceritate pentru mine compania este o dezamagire. De fapt departamentul HR, dar acest departament reprezinta compania in relatia cu potentialii angajati, deci toata compania este o dezamagire. De ce? Pentru ca in urma interviului mi-au comunicat ca voi primi inca o serie de teste pe email, iar mai apoi se va lua o decizie dupa ce vor fi analizate si acele teste. Au trecut deja 5 zile de cand a trebui sa primesc acele teste, dar bineinteles ca nu le-am primit. Mai trist este ca nu au avut nici macar decenta de a da un telefon sau a trimite un mesaj prin care sa anunte faptul ca job-ul a fost ocupat de altcineva. O atitudine deloc profi din partea unei companii care se vrea cu pretentii (din punctul meu de vedere).

Locuri de munca Cargo-Partner Expeditii SRL Business Development/ Area Sales Manager - Bucuresti/ Timisoara
Cargo-Partner Expeditii SRL
BUCURESTI, Timisoara, Job national
Locuri de munca LKW Walter Customer Service Manager - cariera in Austria!
LKW Walter
BUCURESTI, Strainatate, Timisoara
Locuri de munca Autonom Services SRL Agent Rent-a-car - Constanta
Autonom Services SRL
Constanta
Locuri de munca LKW Walter Transport Management Trainee - cariera in Austria!
LKW Walter
BUCURESTI, Strainatate, Timisoara
Locuri de munca Autonom Services SRL Agent Rent-a-car - Oradea
Autonom Services SRL
Oradea
Weekenduri libere, salariu la timp
Nimic de zis pro. doar faptul ca primesti salariul la timp,
Ca prim loc de munca este o companie ok.Fata de alte companii similare, ofera o oarecare ...
Asistent de cercetare
Customer Care Agent