Interviuri companie Genpact Romania

Răspuns primit
Am fost la interviu în Iunie 2016, în Bucuresti
Durata interviu: 1 zile

Cum a decurs interviul?
Interviurile sunt in prealabil telefonice, dupa acestea urmand un interviu face to face cu managerul de proiect/departament. Experienta mea a fost una neplacuta, pentru ca am dat de trei ori interviurile telefonice. Dupa primul interviu am fost contactata pentru a programa o intalnire cu managerul. in momentul respectiv nu puteam intretine o conversatie, pentru ca eram in timpul cursurilor, doamna mi-a spus ca va reveni peste cateva ore, nu a mai revenit deloc. A doua oara, am dat din nou interviurile (romana, engleza, spaniola), si am asteptat aproximativ 2 luni sa fiu contactata - mi s-a spus ca voi fi cautata oricare ar fi raspunsul managementului. Dupa aceste doua luni, am aflat ca de fapt inregistrarile convorbirilor au fost pierdute (cum au fost pierdute nu pot sa inteleg nici azi), asa ca a trebuit sa reiau cele 3 interviuri. Dupa al treilea set de interviuri, la fel, nu am auzit nimic din partea companiei pentru ceva timp. M-au sunat cand eu si uitasem ca am aplicat, ca sa ma anunte ca nu au postul pentru care am dat cele 3 seturi de interviuri, dar au alte posturi disponibile, si m-au intrebat daca nu as vrea sa mai dau din nou acele interviuri telefonice. Am refuzat politicos, pentru ca nu consider ca o companie care isi respecta angajatii se comporta asa.

Întrebări și teste la interviu?
Intrebari generale, atat in limba romana, cat si in limbile straine pe care tu le specifici.

Motiv respingere ofertă
Mi s-a facut o propunere pentru alt post decat cel pentru care am candidat eu, iar aceasta propunere a venit la aproximativ 6 luni de la primul interviu.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Interviu Process Associate

Premii
Beneficii companie
Galerie foto
Noutăți Genpact Romania
Piața muncii este într-o continuă schimbare, fiind influențată atât de factori externi cât și de cei interni. De ...