Intralinks

Intralinks

• Site: www.intralinks.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Dificultate interviu: Foarte dificil

Cum a decurs interviul?
3 Interviuri:

- 1 telefonic
(la apx 1 luna dupa ce am aplicat)

- 1 online cu un manager din USA
(2 saptamani dupa interviul 1)

- 1 online tehnic cu share screen
(3 saptamani dupa interviul 2)

Întrebări și teste la interviu?
- Interviul 1 telefonic foarte ok cu o doamna foarte amabila , un interviu mai mult de HR

- Interviul 2 online cu un manager din USA, un tip foarte OK, discutie generala despre cariera, despre companie, despre skillurile mele in UX etc

Interviul 3 tehnic online: tip foarte ok doar ca metoda folosita face ca acest interviu sa fie Super Dificil. Am folosit screen share si el a inceput sa povesteasca lent despre o anume companie si ce isi doreste etc timp in care eu trebuia sa fac un rapid prototyping in timp ce el vorbea(in en). 45 min total trebuie facut un prototype functional low-mid fidelity fara sa ai timp sa gandesti , practic trebuie sa lucrezi pe auto in timp ce el vb , si mai trebuie sa il mai si intrebi una alta plus sa si integrezi un UX in acel prototip , nu doar asa o chestie facuta si gata, numai sa fie. Mi s-a parut un interviu tehnic foarte dificil, cel mai dificil dintre toate la care am participat. In rest oamenii super OK.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Interviu Web Developer

Am fost la interviu în August 2018, în Bucuresti
Durata interviu: 1 zile
Dificultate interviu: Ușor

Cum a decurs interviul?

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție