Jasill

• www.jasill.ro

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Septembrie 2018, în Bucuresti
Durata interviu: 1 zile
Dificultate interviu: Mediu

Cum a decurs interviul?
Interviul a decurs foarte ok cu intrebari de ambele parti, experienta, task-uri etc, si printre altele intrebare din partea angajatorului pt reconfirmarea salariului solicitat mentionat in cv.

Întrebări și teste la interviu?
Testul a fost ok, un test mediu cu intrebari de fiscalitate, contabilitate si cateva intrebari teoretice din economia intreprinderi numite de ei intrebari logice. Totusi unele intrebari din test erau destul de vechi de cel putin cativa ani de zile neactualizate cu fiscalitatea curenta fiind ambigue.

Sfat pentru alți candidați
Salariul solicitat proportional cu experienta acumultata consider ca a fost prea mare pt ei si de aceea nu am primit nici o oferta. Am primit doar raspuns ca s-a ocupat postul aproape imediat la nici macar o zi de la data interviului/postului. In acest fel am ajuns la concluzia ca salariile din aceasta societate sunt mici.
Referitor la mediul de lucru privit la prima vedere strict din observatii: sala de protocol arata destul de urat cu o mocheta destul de uzata iar in jurul mesei erau pe jos dosare vechi cu arhive (acte contabile) din anul precedent (2017) nepredate la clienti.
Referitor la programul de lucru este posibil sa se stea peste program intrucat la ora 8 seara cand am plecat inca mai erau salariati la lucru.

Apropo, la cum arata intrarea in cladire prin aceea alee numita "Pasaj Macca" nici daca imi ofereau vreo oferta nu acceptam. Aleea arata mai ceva ca in ghetourile din filmele americane.

Locuri de muncă
Accenture Romania