KADRA TECH SRL

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Ianuarie 2021, în Bucuresti
Durata interviu: 2 săptămâni
Dificultate interviu: Dificil

Cum a decurs interviul?
Videoconferinta, a fost o discutie mai putin orientata pe HR cat pe tehnic si administrativ.
Primesti un raspuns indiferent daca ai fost sau nu acceptat. Spre surprinderea mea, o companie romaneasca, a rezistat ani de zile pe piata, nu stiu care este profilul candidatului exact, pentru ca domeniul sistemelor de acces este dinamic, trebuie sa stii putin din fiecare si mecanica si electronica si fizica si cam orice tine de automatizari mai mult sau mai putin complexe.
Desigur, raspunsul lor negativ este unul bazat pe un template, nu de alta dar chiar l-am verificat "decizia a fost luata la nivel macro".
Va las pe voi sa comentati.
In rest, s-au comportat normal.

Întrebări și teste la interviu?
In principiu, daca nu cunosti domeniul automatizarilor din sistemele de acces (porti, bariere etc) sau cum functioneaza anumite elemente, mai bine NU aplica!
Degeaba ai sau nu experienta relevanta sau mai putin relevanta, trebuie sa treci de anumite intrebari aparent banale privind principiul de functionare.
2 la mana, primesti test scris, ce e un IP, ce este izolarea galvanica, diferenta dintre un router si un switch, lucruri aparent banale, dar daca raspunzi prost, nu vei trece mai departe.
Repet, nu aplicati daca nu aveti cunostinte directe in automatizari.