Kaufland Romania

Nu

Interviu Inspector Preturi

24.03.2019 Util (8)

Raspuns primit
Am fost la interviu in Ianuarie 2019, in Suceava.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?
Prima data am completat un formular cu intrebari generale (date personale, salariul dorit, pt ce post am candidat si unde am aplicat etc). Dupa am fost intrebat despre experienta in munca si despre ce cred ca presupune activitatea de Inspector Preturi. Am fost intrebat si despre localitatea de domiciliu si mijlocul de transport cu care as ajunge la locul de munca.
Intrebari clasice pentru un interviu fara nici un fel de teste. Am scapat de obisnuita si obositoarea intrebare "Unde te vezi peste 5 ani?" :)))
Spre final mi s-au explicat:
- ce presupune activitatea postului pt care am candidat
- "aparatura" cu care o sa lucrez
- programul
- beneficiile (tichete, reduceri la abonamente medicale si la sala de sport, mai putin despre salariu)
Dupa aprox. 2 saptamani am receptionat si mail-ul in care mi s-a multumit pt participare doar ca au ales sa continuie procesul cu un alt candidat. Un lucru de care am ramas surprins a fost faptul ca au mai dat un semn de viata dupa interviu.
Din zecile de interviuri la care am participat si inafara celor cu final fericit, doar de la Kaufland si Leroy Merlin am primit feed-back, negativ ce-i drept, dar l-am primit :)) La altii bunul simt si seriozitatea nu exista.

Intrebari si teste la interviu
Spre final mi s-au explicat:
- ce presupune activitatea postului pt care am candidat
- "aparatura" cu care o sa lucrez
- programul

Sfat pentru alti candidati
Participati la interviuri cand aveti ocazia. Intotdeauna descoperi oferte/beneficii noi de la firme/oameni de la care nu te astepti :)

Interviu Sef raion

22.03.2019 Util (5)

Niciun raspuns
Am fost la interviu in Martie 2019, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Mediu.

Interviu Manager magazin

25.02.2019 Util (9)

Niciun raspuns
Am fost la interviu in Februarie 2019, in Constanta.
Durata interviu: 30 zile.
Dificultate interviu: Dificil.

Interviu Sef birou

24.02.2019 Util (6)

Am acceptat oferta
Raspuns primit
Am fost la interviu in Ianuarie 2018, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Usor.

Interviu Lucrator comercial

22.02.2019 Util (0)

Am acceptat oferta
Raspuns primit
Am fost la interviu in Octombrie 2017, in Baia Mare.
Dificultate interviu: Usor.

Conecteaza-te cu Kaufland Romania prin retele sociale
Premii
Galerie foto
Noutati Kaufland Romania
Kaufland România, lider pe piața de retail, obține pentru al patrulea an consecutiv certificarea „Angajator de Top” ...
1. Spuneți-ne câteva cuvinte despre dvs și în special ce v-a atras în departamentul HR.  Îmi place să cred ...
Suntem pe primul loc în Topul celor mai buni angajatori din România la categoria “Retail”, potrivit evaluărilor ...