Lidl Digital

28.06.2018 Util (11)
Experienta pozitiva

Nicio oferta primita
Raspuns primit
Am fost la interviu in Iunie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?
Interviul e structurat pe 3 etape: telefonic, face-to-face (la sediul lor) si interviu cu cei din management din Germania.
Interviul telefonic este cu cineva de la HR si dureaza vreo 10-15 minute, unde fiecare povesteste cate ceva despre sine si ti se dau detalii despre firma, post si ce mai vrei tu sa intrebi. Eu am fost intrebata si detalii salariale, ceea ce mi se pare ok (sa stii de la prima etapa daca te incadrezi in grila sau nu, si sa nu pierzi timpul aiurea).
Interviul face-to-face se desfasoara la sediul lor din Pipera si participa cineva de la HR si inca o persoana din posibila echipa. Discutia asta dureaza undeva la o ora, sau mai mult si ti se pun intrebari legate de jobul pentru care ai aplicat. Eu am aplicat pentru Business Analyst, asa ca am primit intrebari legate de cum scrii un EPIC, Business Case, ce ai in vedere atunci cand ati aduni informatiile pt Business Case, etc. Discutia e foarte lejera si acopera mai multe topic-uri.
La interviu cu cei din Germania nu am mai ajuns deoarece aveau nevoie de o persoana cu ceva mai multa experienta.
Feedback-ul mi-a fost comunicat printr-un email, la o saptamana dupa cel de-al doilea interviu.

Intrebari si teste la interviu
Cum scrii un EPIC, Business Case
Metodologii Agile
Cum ai vrea sa evoluezi in firma

Sfat pentru alti candidati
Aplicati cu incredere si fiti increzatori in fortele voastre pe timpul interviului!