Interviuri companie Lidl Romania

Interviu Vanzator

24.01.2018 Util (13)
Experienta negativa

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Iunie 2017, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Dificil.

Cum a decurs interviul?
Interviul a decurs in prima faza ca un interviu normal, de recrutare personal. Faptul ca am fost invitat intr-o sala(de mese, fara sa exagerez) unde am purtat o "discutie" cu o domnisoara/dna si cu superiorul acesteia, care, din pacate, nu prea stiau exact ce informatii sa-mi ofere, si aici ma refer la informatii concludente cu privire la lucrul in companie.

Intrebari si teste la interviu
Intrebari despre activitatea intreprinsa la fostul angajator. Au parut putin surprinsi despre informatiile pe care le-am furnizat, informatii referitoare la fostul angajator. De asemenea, nu pareau sa fi inteles procedurile descrise.
Intervievatorii nu pareau deschisi catre informatii/proceduri externe, ci se bazau strict pe procedurile din cadrul companiei, fapt ce mi-a dat de inteles ca nu sunt bine-venite noile initiative din partea angajatilor sau eventuale propuneri cu privire la modul de lucru. Pe scurt, cautau un anume tipar docil si dedicat in totalitate companiei.

Motiv respingere oferta
Fiind o persoana care isi doreste sa se dezvolte si sa contribuie si cu idei in mediul din care face parte, am considerat ca gandirea de ansamblu a companiei este mult prea stricta pentru capabilitatile mele, usor "comunista" fara a dori sa ofensez.
De asemenea, lucrul sub stricta supraveghere a superiorului(casti-microfon pornite in permanenta) si asa-zisul target impus fiecarui angajat (ex: Trebuie sa ai minim 30 de scanari pe minut !), in opinia mea nu justifica, din pacate, remuneratia pe care aceasta companie o ofera angajatilor sai.

Ca o idee legata de aspectul remuneratiei, cel putin din punctul meu de vedere nu este nici pe departe un model de angajator pentru care eu as vrea sa lucrez.

Interviu Vanzator casier

16.12.2017 Util (5)
Experienta neutra

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Iulie 2017, in Ploiesti.
Durata interviu: 3 luni.

Interviu Asistent manager

13.12.2017 Util (7)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Iunie 2017, in Constanta.
Durata interviu: 2 luni.
Dificultate interviu: Foarte dificil.

Interviu Casier si lucrator comercial

12.12.2017 Util (5)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Februarie 2015, in Bucuresti.

Interviu Casier si lucrator comercial

01.12.2017 Util (11)
Experienta neutra

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Noiembrie 2015, in Iasi.

Conecteaza-te cu Lidl Romania prin retele sociale
Beneficii companie