Meridian Grup

Interviu Manager vanzari Leasing

26.03.2018 Util (6)
Experienta negativa

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Februarie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 saptamani.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Am aplicat pentru un post de vanzari, dar am ajuns sa primesc o alta oferta de job.
1. Primul interviu.
Prima interactiune a fost cu o doamna care se ocupa de recrutare si a fost mai mult o discutie in care sa povesteasca despre companie si job, decat un interviu. Doamna a vorbit si s-a comportat bine.
2. Pentru al doilea interviu a trebuit sa pregatesc o prezentare in power point. La al doilea interviu , doamna recrutor a fost insotita de un domn cu o functie mai mare care in urma prezentarii in power point si discutiilor despre mine, mi-a propus sa revina cu alta oferta de job.
3. Al 3-lea Interviu. Aici s-a prezentat domnul de la al doilea interviu, de data asta cu o atitudine mai aroganta. Alaturi au fost 2 doamne. Una dintre acestea cu functia director executiv pe leasing a avut o atitudine destul de ciudata si aroganta. Nu a zambit deloc, m-a privit fix si nu a vorbit mai deloc, desii urma sa fie sefa mea directa daca acceptam.
Jobul propus era un fel de manager vanzari pe leasing cu contract de munca dar fara salariu! DA! FARA SALARIU! Doar comision. Cat? Nu stiu. Oferta a fost verbala.
Au cerut fara remuscari ca si cand ar fi.fost normal sa ma gandesc la oferta, dar ei nu au spus nimic de oferta financiara fara sa insist. Cum sa insist eu? Pai vin pe gratis?
Daca se semneaza contract de munca, este ilegal sa nu iti ofere salariul minim si sa il opreasca la sursa.
Am cerut cateva zile libere pentru nasterea copilului in avans, dar legale si raspunsul domnului a fost ca de ce as avea nevoie de asa ceva ca vin sa fac bani, iar doamna care putea sa fie sefa directa a dat un raspuns idiot, cretin si nesimtit dupa parerea mea. Citez: "Eu am nascut sambata si marti am fost la munca".
SFAT:Fugiti fratilor de sclavie!

Intrebari si teste la interviu
De ce i-am ales?
Care a fost jobul care mi-a placut cel mai mult?

Motiv respingere oferta
Nu au oferit salariu, dar au mentionat contract de munca.
Aroganta si comportament inadecvat al celor din conducere la ultimul interviu din punct de vedere atitudine si oferta.

Interviu Referent leasing

22.03.2018 Util (9)
Experienta neutra

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Noiembrie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta la interviu

Interviu Economist

22.01.2018 Util (5)
Experienta pozitiva

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Ianuarie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Interviu Dealer auto

27.11.2017 Util (7)
Experienta negativa

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Septembrie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 30 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Locuri de munca Michelin Romania Controlling Analyst with English
Michelin Romania
Locuri de munca Johnson Controls International Romania SRL INTERNSHIP IN DOMENIUL CONTABILITATE
Johnson Controls ...
Ploiesti
Locuri de munca Goodyear Dunlop Tires Romania SRL Credit Officer with Bulgarian or Polish
Goodyear Dunlop Tires Romania ...
Locuri de munca Michelin Romania Trade Master Data Administrator
Michelin Romania
Locuri de munca British American Tobacco Romania Quality Innovation Assistant
British American Tobacco ...
Ploiesti
- Posibiltati de invatare- Pachet salarial bun
In La Fantana am reusesc sa invat destul de multe, mai ales ca nu faci doar un tip de job. Recomand ...
Sunt destul de intelegatori, programul este destul de flexibil.
800 lei
Stivuitorist