MT&T Property Management

Interviu Inginer Mentenanta

02.03.2018 Util (11)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Februarie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 6 zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviul?
Aplic pentru Inginer Mentenanta pe net si ma cheama la un interviu.
Stau 10 min pe un hol unde era la fel de frig ca afara si astept. La discutie doua doamne ma intreaba de una de alta ce am mai lucrat pe ce am experienta tehnica, ce urmeaza sa fac, unde lucrez efectiv. Apoi ma intreaba de salariu unde am cerut in jur de 3000 lei. Am cerut putin zic eu pentru o treaba care se face si noaptea daca e o urgenta, poti sa vii si simbata si duminica, iar orele suplimentare se compenseaza cu zile libere. La sfirsit imi zice ca va spunem rezultatul peste 5 zile. Daca e ok, veti veni la un test de logica-matematica si apoi la interviul final unde discutam de bani. Ce rost mai avea acest test cand eu am facut o facultate grea, am trecut de multe companii de headhunt ca sa ajung in companiile unde am lucrat si am parcurs teste mult mai grele, interviuri in engleza s.a. Se scuza cum ca asa e procedura pentru toti care vin in companie. Zic ok. Trec 5 zile si nimic. Ii dau mesaj secretarei sa o intreb cum a ramas. Imi trimite acel mesaj de eliminare luat din calculator. Nu tu motive de respingere, nimic. Revin cu un mesaj in care arat ca nu e in regula sa trimiti pe cineva la gara asa la misto. Zi si tu macar ce nu a corespuns. Bineinteles ca la asemenea intrebari neavind solutie nu iti mai raspunde nimeni.

Intrebari si teste la interviu
Intrebari generale.

Sfat pentru alti candidati
Alt timp pierdut.

Process Assistant AR
program de lucru flexibil, echipa tanara
Gestionar
nu exista nimic pozitiv
Stai o mare din timp degeaba
Specialist produse ...
System Administrator