Oracle Romania

Nu

Interviu Customer Support Representative

18.06.2018 Util (6)

Niciun raspuns
Am fost la interviu in Februarie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 luni.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?
Primul interviu a fost telefonic. O discutie legata de post, o conversatie in engleza, detalii despre locul meu actual de munca si de exerienta mea de Customer Service Representative. Al doilea interviu a fost tot telefonic, legat de experienta mea tehnica in ceea ce priveste sistemele de operare, hardware, software, lucratul remote. Al treilea interviu a fost tot telefonic unde mi-au dat mai multe detalii legate de postul respectiv, care anume sunt procedurile si alte discutii in engleza pentru a vedea daca ma pliez pe cerintele lor si in urma caruia se hotara daca o sa am un al patrulea interviu live. Interviul live a fost in jur de o ora unde am avut un test tehnic si un role play cu un psiholog langa mine pentru a vedea cum ma comport in momentul in care am un client la telefon iar in biroul in care lucrez este muzica data tare de catre o presupusa colega (psihologul). Ma intreaba presupul client ce este cu muzica de pe fundal si daca dam o petrecere la birou. I-am spus presupusului client ca imi cer scuze pentru situatia intampinata si ca il pun pe hold pentru a rezolva situatia intampinata cu "colega". Dupa am avut o discutie cu "colega" legata de muzica tare la birou si tot incerca sa ma enerveze sa vada cum reactionez. Bineinteles ca a tot insistat "colega" ca pe ea nu o intereseaza ca are un deadline si trebuie sa termine si muzica o ajuta sa se relaxeze ( a must sa fie ascultata de la difuzorul telefonului nu de la casti) si ca nu o intereseaza ca ii deranjeaza pe restul colegilor ca e muzica data tare ca si pe ea o deranjeaza ca vorbim tare cu clientii nostrii la telefon. Nu rezolv situatia cu colega ca era imposibila si cuvintele triviale nu isi aveau rostul. La final de role play mi-au spus ca nu se va intampla asa ceva niciodata la un apel si doar au vrut sa vada cum ma descurc intr-o situatie imposibila ca asta. Dupa doua saptamani ma suna un manager de la Tier 2 ( eu aplicasem oentru Tier 1) cum ca ar fi interest sa ma preia in echipa de Tier 2 ca am fost recomandat de la interviu si ca in scurt timp ma vor contacta de la HR pentru a-mi da oferta. Trec doua saptamani, nimic, dau mail catre persoana cu care confirmasem ultimul interviu live..imi spune ca nu cunoaste niciun detaliu si ca se va interesa mai departe catre cei care au postul respectiv de Tier 2 . Dau mail din nou peste 3 zile, acelasi raspuns, nimeni nu cunostea niciun detaliu legat de postul respectiv sau de faptul ca o oferta trebuia sa mi se trimita. In cele din urma am renuntat sa mai dau mailuri dar va puteti da seama ca experienta totala a fost josnica. Daca nu mai era disponibil postul respectiv sau ca in cele din urma aveau de gand sa nu imi mai dea vreo oferta, puteau sa sune sau sa imi dea un mail dar nu am primit niciun contact de la ei.

Intrebari si teste la interviu
Test tehnic cu intrebari legate de partea hardware, software si de retelistica

Sfat pentru alti candidati
Cereti cat mai multe detalii legate de orice post disponibil si detalii despre persoana de contact care face angajarile pentru departamentul respectiv. Cum poate fi contactata pentru orice tip de intrebari.

Interviu Business consultant

04.06.2018 Util (6)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Niciun raspuns
Am fost la interviu in Decembrie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Interviu Video Editor

25.05.2018 Util (6)

Niciun raspuns
Am fost la interviu in Aprilie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 saptamani.
Dificultate interviu: Foarte dificil.

Interviu Contract team assistent

15.05.2018 Util (9)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Raspuns primit
Am fost la interviu in Aprilie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviul?

Interviu Operator introducere si validare date cu lb germana

06.05.2018 Util (16)

Niciun raspuns
Am fost la interviu in Iunie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 45 zile.
Dificultate interviu: Dificil.

Posibilitatea de evolutie