PepsiCo Romania

03.10.2018 Util (8)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Raspuns primit
Am fost la interviu in Martie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Nu a fost o discutie constructiva, hr-ita era incapabila sa vorbeasca despre echipa sau cum urmeaza sa se desfasoare programul. La intrare vazusem trofee, eram incantat daca spunea de proiectele respective. Concluzionand ca Pepsico e ca orice multinationala de catre ea. Pacat, ca eu urmaresc pepsico si cunosc compania, dar te lovesti de cate o bufnita care nu clipea.

Intrebari si teste la interviu
O-ro teste, doar vorbe, ilogice, din cauza ca: Ea m-a invitat la interviu, mi-a adresat : ce crezi ca va reiesi din discutia de astazi? Restul de intrebari le-am pus eu, ea tot intreba: mai vrei sa afli si altceva. Raspunsuri primite, in departamentul financiar se face excel (nimic de tools-uri) sau daca este intins pe orizontala pe microdepartamentele, la intrebarea de ce as veni sa lucrez la Pepsico? Niste murmuri, dupa cateva fraze Pepsico e ca o alta multinationala. Niste raspunsuri incorente, ea doar statea si nu prea clipea, era umana..m-m gandit poate o fi facut astia ceva si sa fie vreun robot, dar nu era om.

Sfat pentru alti candidati
Multa tarie in suflet, eu nu vreau sa lucrez pentru Pepsico Romania, nu exista nimic din cultura companiei mama. Sa spunem ca a fost un caz izolat, dar nu pentru viitorul meu, ca deh cand te angajezi o sa ai nevoie/parte/ convietuiesti cu departamentul hr oarecum. Iar pentru raspuns, a trebuit sa dau email hr-ului, urmare, mi-a raspuns un intern cu care am tot tinut discutia pe perioada respectiva "In urma discutiei cu tine am decoperit multe puncte din profilul tau care se potrivesc cu profilul cautat, insa consideram ca deocamdata este mai probabila o colaborare pe viitor". Sper sa o promoveze pe aceea fata, in locul celei cu trei ani experienta, dar acumulata prost.

Interviu Vanzari

15.02.2018 Util (11)
Experienta neutra

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in August 2017, in Pitesti.
Durata interviu: 1 zile.

Interviu Asistent departament

01.11.2017 Util (18)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in August 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 14 zile.

Interviu Category Development Specialist

25.10.2017 Util (15)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in August 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 luni.

Locuri de munca Coca-Cola HBC Romania Business Developer - Suceava
Coca-Cola HBC Romania
Suceava
Locuri de munca Beespeed Embedded Software Developer - Performance Software
Beespeed
Locuri de munca Continental Automotive Group Romania Internship Logistics - Tire Division
Continental Automotive Group ...
Locuri de munca Continental Automotive Group Romania Intern Engineering - Start your journey with us!
Sibiu
Locuri de munca Continental Automotive Group Romania Mechanical Technician for I ID HMI - TSR
DevOps
- satisfactie profesionala (automatizarea aplicatiilor in cloud la cel mai inalt nivel de ...
Accounts Receivable Associate
Ești angajat și fata experienta și te dezvolți într un timp f scurt
Varietate mare de proiecte
Content editor