Pestos SRL (IL Passo)

Nu sunt evaluari

Interviuri companie Pestos SRL (IL Passo)

interviuri

Interviu Marketing Specialist / Social Media Ambassador

28.08.2018 Util (7)

Nicio oferta primita
Niciun raspuns
Am fost la interviu in Octombrie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 30 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Primul interviul, cel de HR s-a desfasurat la sediul Talent Center pe 15 octombrie 2016. Am ajuns cu 5 minute inainte la adresa primita, un bloc de pe langa Sala Palatului, unde am mai asteptat 15 minute in scara blocului deoarece persoana cu care am avut interviul a intarziat. Interviul propriu zis nu a fost nimic special, am discutat CV-ul si mi-a dat niste teste psihologice si de logica. Clasice, nimic iesit din comun.
A doua zi am primit 2 teme de lucru:
1. postare blog cu tema: Idei de cadouri de Craciun
2. trei postari Facebook cu urmatoarele teme: postare promovare video noua colectie, postare promotie -20% genti, postare intr-o zi ploioasa.
Dupa inca o zi, am primit feedback pozitiv si am programat un interviu face to face cu Marketing Managerul, la sediul Il Passo (Pestos SRL).
Din nou, am ajuns acolo cu 5 minute mai devreme dar cladirea era aproape goala, abia la ultimul etaj (am mers dupa zgomote) am gasit cateva doamne care m-au intrebat ce doresc. Le-am explicat si m-au condus intr-o alta sala, unde dupa alte 5-10 minute a venit MK Managerul si a inceput sa imi puna intrebari ca si cum atunci vazuse pentru prima data CV-ul meu, facultate, joburi, ce stii sa faci, ce ai facut ce nu... mi s-a parut putin cam aiurea si i-am explicat ca am trecut deja prin asta si ca am primit si niste teme de lucru, moment in care dansa m-a apostrofat spunandu-mi ca stie, ca ea mi-a dat temele, altfel nu eram acolo. Ok... Am mai discutat despre cateva chestii legate de Google Adwords, Fb ads, bugete, Analytics, din nou nimic iesit din comun. Cati bani vreau, i-am zis, ei ofera de fapt mai putin dar vedem.
La final a ramas sa ne vedem peste o saptamana (in data de 7 NOV.2016) la o discutie finala, care va include si un test, la care va participa si directorul general al companiei. Am fost sunata post interviu si de dna de la Talent Center care mi-a confirmat la fel si a ramas sa ne auzim in cursul saptamanii urmatoare pentru stabilirea orei. Super!
Doar ca nu mi-a mai confirmat nimeni ora pentru data de 7 Nov., am sunat-o pe dna de la Talent Center, i-am dat email, dar nimic. Dupa vreo 2 saptamani, am cautat-o pe FB (I know :D) si am vazut ca isi adaugase in profil "Left job @Talent Center". Oh, well? Ce o insemna asta pentru mine? Habar nu am.
Am primit ulterior, dupa 2 luni, 2 luni!! un mesaj pe ejobs in care eram anuntata ca nu merg mai departe cu procesul de recrutare.
Consider totusi ca avand in vedere ca am stabilit sa ne vedem peste o saptamana, imi puteau da un telefon/email in data respectiva sa imi transmita ca au gasit pe altcineva. Un mesaj pe ejobs dupa 2 luni e cam lipsa de respect, parerea mea.

Intrebari si teste la interviu
teste de logica si personalitate
teme de lucru:
1. postare blog cu tema: Idei de cadouri de Craciun

Interviu Lucrator comercial

12.05.2018 Util (0)

Am refuzat oferta
Raspuns primit
Am fost la interviu in Aprilie 2014, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Dificil.

Interviu Store Manager

14.11.2017 Util (9)

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Iulie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Interviu HR

30.10.2017 Util (17)
Experienta pozitiva

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Decembrie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 7 zile.
Dificultate interviu: Usor.

Locuri de munca Kaufland Romania
Kaufland Romania
Junior .NET Developer
Posibilitate de crestera profesionala. Salarii peste piata. Beneficii de top(probabil mai bune ca ...
Agent de vanzari D2D
Comisioane mari pe proiect enel
Ofera oportunitati celor care doresc sa lucreze intr-o companie multinationala si au rabdare sa ...
Manager vanzari
Programator IT