Phi Partners

Interviu QA Automation

20.09.2017 Util (6)
Experienta negativa

Am refuzat oferta
Am fost la interviu in Martie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Dificil.

Cum a decurs interviul?
Interviul a fost structurat pe 2 zile: prima zi - intalnire cu team lead-ul de pe QA cu care am dat si un test tehnic, iar a doua zi - intalnire cu HR pentru a discuta despre pachetul salarial.

Intrebari si teste la interviu
Partea tehnica a fost destul de ok, am primit doua probleme una de java (sirul lui fibonacci) si una de matematica. Cea de matematica a fost putin cam dificila, folosea inteligenta artificiala.
Partea de HR a fost ca in orice alta parte, a fost o intalnire relaxata.

Motiv respingere oferta
Am refuzat oferta pentru ca, in primul rand, au promis ca imi vor da raspunsul la mijlocul lunii mai si l-am primit abia la sfarsitul lunii mai si asta doar pentru ca am revenit eu cu un mail in care am intrebat daca au un raspuns final pentru mine. Mentionez ca eram incurcata si cu un credit in momentul respectiv si le-am explicat situatia: ca as vrea sa primesc un raspuns final pe la mijlocul lunii Mai ca, apoi, sa incep noul contract in Iunie si, in septembrie, cand urma sa iau creditul sa am deja experienta de 3 luni la locul actual de munca. Dar, se pare ca asta nu a contat pentru ei. In al doilea rand, cand mi-au facut oferta, au schimbat pozitia din qa automation in qa manual testing si cand am intrebat team-lead-ul ce s-a intamplat, mi s-a comunicat ca postul de automation se ocupase de mai de mult timp. Timp in care eu asteptam raspunsul de la ei si timp pe care l-am pierdut pentru ca puteam sa imi caut in alta parte. Mentionez ca voiam neaparat un job pe partea de automation. Cu alte cuvinte, din start, nu a contat nici optiunea mea pentru automation si nici faptul ca ma aflam intr-o situatie mai delicata si trebuia sa primesc un raspuns la momentul agreat in luna martie.

Interviu Automation Engineer

01.09.2016 Util (1)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in Iulie 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Dificil.

Cum a decurs interviul?

Pentru a vizualiza toate informatiile te rugam sa intri in contul tau.

Locuri de munca Freelancer IT .Net Software Developer
Locuri de munca Printec Group Romania Tehnician reparatii echipamente ATM
Printec Group Romania
Sales Operations Specialist
-beneficiile extra (7card & Bookster)-bonuri de 15 lei
Partea salariala. Sediu modern.
- bonuri de masa;- 24 de zile de concediu;- abonament medicover;- bonus anual.
Operator telecomunicatii
Software Developer Intern