Phoenicia Hotels - Phoenicia Express

20.02.2019 Util (0)
Experienta negativa

Am acceptat oferta
Raspuns primit
Am fost la interviu in Noiembrie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 5 zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviul?
a decurs ca o prezentare de moda
erau 15 fete programate la aceeasi ora
patronul impreuna cu 2 alte fete erau pusi la o masa in mijlocul unei sali
s-a intrat pe rand
am aplicat pt. un post de sef birou, mi s-a oferit un post de specialist achizitii, m-a intrebat salariul dorit, totul ok
a doua zi m-au sunat sa ma duc din nou la un interviu, ca am trecut in etapa urmatoare
a fost la unul dintre restaurantele lor, am discutat, din nou totul ok, voi fi angajata, in conditiile agreate.
fiind angajata, a trebuit sa stau in preaviz la fostul loc de munca
i am sunat cu 1 saptamana inainte sa le spun, ca urmeaza sa expire preavizul si cum facem
mi a dat nr de tel. al unei persoane care urma sa fie managerul meu, am sunat o si am stabilit o intalnire
cand am ajuns acolo doamna respectiva nu stia nimic, mi a spus ca postul pt care urma sa vin eu s a ocupat intern intre timp, ca de ce nu am venit imediat dupa ce am fost acceptata(in conditiile in care trebuia sa stau in preaviz) si ca incearca sa remedieze situatia, ca tinem legatura la telefon
m a amanat cateva zile dupa care nu a mai raspuns la telefon deloc
am sunat o pe dna de la hr cu care stabilisem detaliile, mi a spus ca da, s a ocupat intern postul, dar o sa vada cum face sa imi gaseasca altceva
dupa inca o saptamana si ceva de ping pong(eu incheiasem deja cu fostul angajator), am stabilit din nou o intalnire cu patronul, care mi a spus ca da, pot sa incep din urmatoarea zi, la locatia x, pe postul stabilit
la inceput
zis si facut, am inceput, am stat aproape 1 luna, timp in care nu mi au facut contract de munca, m au amanat dupa o zi pe alta(imi era mie rusine sa le mai spun) ca intr un final sa imi spuna ca salariul pe care l am cerut eu este prea mare, si daca accept unul, mai putin de jumatate fata de cel initital
nu am acceptat bineinteles si am plecat

Intrebari si teste la interviu
nimic interesat, de ce vreau sa lucrez la ei si ce salariu imi doresc
a durat 5 minute

Sfat pentru alti candidati
mi am luat o mare teapa
nu recomand nici macar sa va deranjati sa mergeti la interviu

Interviu Receptioner

07.02.2018 Util (12)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Am fost la interviu in August 2016, in Bucuresti.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Cum a decurs interviul?

Inginer Mentenanta
Mediu curat, colegi tineri, posibilitate de a invata multe dacă vrei
Reprezentant vanzari
Politica pro Romania. Servicii foarte bune raport calitate prețViitorul arata bine
Documentatie tehnica
Programul de lucru 8:00-16:30Mediu de lucru okTeambuildingSalariu la timpJob potrivit penteu un ...
Concurs
Category Manager