PLANTIFIQUE SKINCARE SRL

PLANTIFIQUE SKINCARE SRL

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?

Am fost la interviu în Aprilie 2021, în Remote
Durata interviu: 7 zile
Dificultate interviu: Dificil

Cum a decurs interviul?
A avut 4 etape pe care eu le-am parcurs urmand apoi sa existe si zile de munca "trial" in care sa vada competentele mele la locul de munca. Oamenii au fost foarte de treaba si comunicativi, dar cred ca sunt putin shady cu privire la job si organizare.

Întrebări și teste la interviu?
Am avut 5 intrebari puse pe email (printre care si cerinte cu privire la dovezi ale muncii mele - documente, prezentari). Apoi am avut primul interviu video care a durat 1.5 ore unde am povestit experienta mea, asteptarile lor si un test cu intrebari fulger. Dupa asta a urmat test task cu durata de aproximativ 6 ore unde am avut de facut vizualuri social media (de creat), texte de scris, date de analizat, etc.
Dupa asta a urmat interviul video numarul 2 cu CEO si tipa de la marketing unde am povestit din nou despre mine, despre ei, alte intrebari, etc. Apoi am fost sunata si anuntata ca ar vrea sa facem 2 zile trial in care eu sa lucrez pentru ei (zile platite) sa vada cum ma descurc. Am cerut detalii cu privire la salariu si oferta de job inainte sa ma incurc cu zile de concediu pierdute de la jobul actual si sa ma trezesc apoi ca imi oferta mai putin decat asteptarile mele sau ca vor sa negocieze. Nu am mai primit raspuns timp de 3 zile si apoi am facut follow-up si dupa inca o zi mi-au zis ca au decis sa mearga mai departe cu un alt candidat.

Sfat pentru alți candidați
Puteti sa incercati fiindca domeniul este super misto, dar aveti grija cu privire la oferta de job si la cat efort depuneti inainte de a afla detalii concrete.