SCC Services

08.10.2018 Util (0)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Niciun raspuns
Am fost la interviu in Martie 2016, in Iasi.
Dificultate interviu: Usor.

Cum a decurs interviul?
Programarea la interviu s-a facut telefonic; am notat data si ora pe o foaie alba si curata de hartie, dupa ce am repetat informatiile persoanei de la telefon ca sa fiu sigura ca avem aceleasi informatii (defectul meu profesional, banuiesc). In dimineata programata am ajuns la sediul SCC cu 35 minute mai devreme. Pe o parte a cladirii era un grup de angajati in pauza de fumat; mi-au spus ca intrarea la interviu se face pe pe partea cealalta. Cu 5 minute inaintea orei programate, am sunat la usa respectiva (pentru vizitatori). Nu mi-a raspuns nimeni. La fel si 5 minute mai tarziu. Abia dupa inca 5 minute mi-a deschis o d-ra care mi-a spus sa astept in holul de la intrare. M-am asezat pe un fotoliu, am citit niste brosuri despre companie (erau expuse pe masa de langa fotoliu). 10 minute mai tarziu, pe usa vizitatorilor a intrat un domn pe care l-am salutat, m-a intrebat daca am venit pentru interviu si apoi mi-a spus ca nu dumnealui se ocupa de recrutare, deci sa astept sa vina persoana potrivita. La aproape 35 minute intarziere fata de ora notata de mine, a aparut o doamna care, imediat dupa ce s-a prezentat, mi-a reprosat ca am venit prea devreme, adica ora notata de mine era gresita. In gand mi-am zis ca este imposibil deoarece am verificat datele cu persoana care a facut programarea; nu sunt un absolvent naiv aflat la prima conversatie telefonica profesionala in pozitia clientului / furnizorului. Dupa ce doamna a dat cateva detalii despre companie in limba romana, m-a anuntat ca in urmatoarea parte a interviului trebuie sa vorbesc despre mine in limba franceza deoarece angajatii pe postul respectiv trebuie sa vorbeasca toata ziua la telefon cu nativi francofoni. Nu mai vorbisem cu cineva in franceza de cativa ani (de cand am dat bac-ul) si am exagerat negativ abilitatea mea de a purta o conversatie in aceasta limba. Sigur, am discutat in scris cu unii bloggeri pe care ii urmaresc si acum, dar nu am suficienta incredere in corectitudinea pronuntiei mele. Mi-am cerut scuze pentru timpul alocat unui interviu neproductiv si am plecat de acolo. Imi pare rau, dar daca a doua fraza din interviu a fost o acuzatie, nu am dorit sa aflu cum voi fi tratata in cazul unei reclamatii de la vreun client, nici sa constat ca la evaluarea periodica a angajatilor obiectivele nu mai sunt cele stabilite cand a inceput evaluarea...

Intrebari si teste la interviu
Candidatul trebuie sa vorbeasca despre el (studii, obiective profesionale) in limba franceza.

Sfat pentru alti candidati
Cred ca este o companie potrivita incepatorilor care au nevoie de experienta profesionala.

Interviu Administrator IT

28.08.2018 Util (5)
Experienta pozitiva

Nicio oferta primita
Raspuns primit
Am fost la interviu in Septembrie 2016, in Bucu, jud. Ialomita.
Durata interviu: 12 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Interviu Analist servicii clienti

06.06.2018 Util (0)
Experienta neutra

Raspuns primit
Am fost la interviu in Noiembrie 2017, in Iasi.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

Interviu Mecanic auto

08.02.2018 Util (11)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Ianuarie 2018, in Suceava.
Durata interviu: 2 zile.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?

Oferte care ti s-ar potrivi

Interviu Service Desk Analyst

18.01.2018 Util (7)
Experienta negativa

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Mai 2015, in Bacau.
Durata interviu: 1 zile.
Dificultate interviu: Foarte usor.

TELUS International Europe
TELUS International Europe
Flexibilitate, atmosfera placuta
Invoicing Specialist
Program flexibil, mediu de lucru placut, cantitate de munca ok, fara ore suplimentare
Catalog Associate Spanish
Pachet bun de beneficii, program flexibil
Concurs
Project manager