Sparkware Technologies SRL

Interviu Software Developer

14.11.2017 Util (0)
Experienta pozitiva

Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Iulie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 2 saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?
Primul interviu a avut loc cu un team lead din firma mama, iar in urma acestui interviu am avut de facut un mic test acasa. Ulterior a mai urmat un interviu cu un team lead din Romania si o discutie cu HR-ul companiei.
Personal, toti oamenii cu care am interactionat in timpul procesului de recrutare au fost foarte profesionisti.

Intrebari si teste la interviu
Scopul primei discutii tehnice a fost acela de a afla cunostintele mele si mi s-a prezentat compania. Toate intrebarile mi s-au parut foarte usoare, majoritatea tinand de logica.
Testul primit acasa a vizat aflarea modului de a scrie cod, a organizarii si a viziunii personale de structurare a unei aplicatii.
In cea de a doua discutie tehnica, intrebarile au vizat modul de gandire si gasire de solutii/algoritmi pentru diverse probleme.

Sfat pentru alti candidati
Conteaza foarte mult sa fiti sinceri, posibil sa primiti si critici pe parcursul discutiilor tehnice, insa sunt critici constructive si nu trebuie sa va demoralizeze.
In general se cauta oameni cu experienta ce poate fi dovedita, ambitiosi si care sa se poata integra cu restul colegilor.

Interviu QA Engineer

10.04.2014 Util (0)
Am acceptat oferta
Am fost la interviu in Februarie 2014, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 saptamani.
Dificultate interviu: Mediu.

Cum a decurs interviul?

Pentru a vizualiza toate informatiile va rugam sa intrati in contul dumneavoastra .

Locuri de munca Graitec Romania Civil Engineer
Graitec Romania
Locuri de munca Luxoft Romania IT Recruiter
Luxoft Romania
Locuri de munca Cegeka Romania 2nd line Support Engineer Service Desk
Cegeka Romania
Locuri de munca Vauban Trainee Front End Developer (Practica)
Vauban
Locuri de munca RINF Outsourcing Solutions Software Developer
RINF Outsourcing Solutions
Salar bunO multime Beneficii (medicale , sportive, etc.)Home officeProfesionalism si seriozitate ...
Tehnician
Experienta pe care am avut-o in Hilti este una minunata, sunt corecti, in ceea ce priveste ...
Accountant
Manageri echilibrati si competenti.Nivel de stres destul de scazutEchilibru munca viata personala
Software Tester
Specialist resurse umane