Teleperformance Romania

14.10.2018 Util (5)
Experienta negativa

Nicio oferta primita
Raspuns primit
Am fost la interviu in Decembrie 2017, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 zile.

Cum a decurs interviul?
Intai am avut un mic interviu telefonic sa vada daca cunosc limba (15min). Pe urma m-au chemat la ei la sediu pt alt interviu (45 min, pe PC), intr-o incapere fara aer conditionat, fara geamuri, unde simteai pur si simplu ca te sufoci. Mentionez ca nu a stat nimeni de vorba cu mine pe durata testului. Dupa test a venit o fata de la HR la mine sa vorbim despre post si experienta mea. Mi s-a parut okay, i-am spus ca mie imi place sa lucrez noaptea asa cum aparea in fisa postului. Aici, surpriza, mi-a zis, da vei lucra in ture 16:00-05:00, dar primele 4 luni de zile te vom chema doar dimineata de la 07, ca noi asa avem training si dorinta. Mi s-a parut ciudat, am zis oferiti-mi altceva. Au zis ca imi ofera un job cu limba romana si engleza (tot pe suport), pt IQOS, tigari electronice, program de zi in 2 ture, 08-16 si 14-22. Am zis okay, pt 2000lei pe luna mi se pare okay. Au zis ca revin la mine in maxim 5 zile lucratoare. Ei bine, ma contacteaza dupa 1 luna jumate si imi zic Domnule Dima, am gasit un job ideal pt dvs in customer support pe limba franceza, cand puteti veni pentru interviu? Atunci m-am enervat si le-am spus ca mi se pare lipsa crasa de respect sa dispara 1 luna jumatate si apoi sa revina la mine pe o cu totul alta limba cand eu am dat teste si aplicat pt engleza. De atunci, am mai aplicat pentru Teleperformance Greece (unde au sediul chiar langa plaja din ce am inteles si au pachetul de beneficii si salariu super, plus relocation), dar mi s-a spus ca nu prea ma sanse daca nu lucrez intai la Teleperformance Romania macar 6 luni. Asa ca am renuntat la idee, si sincer va recomand sa evitati.

Intrebari si teste la interviu
Teste de gramatica a limbii engleze
Conjugarea verbelor
Teste de compunere

Sfat pentru alti candidati
Au 2 sedii propriu-zise in Bucuresti, dintre care doar unul este curat si arata bine pe din afara, acolo se tin si interviurile. Al doilea este mai neingrijit si in zona Rahova - Sebastian. Judecati si voi avand in vedere experienta mea si decideti daca merita sa mergeti la interviuri la ei sau nu.

Interviu Customer Support Agent

12.10.2018 Util (9)
Experienta pozitiva

Am refuzat oferta
Raspuns primit
Am fost la interviu in Octombrie 2018, in Bucuresti.

Interviu Customer suport franceza

09.10.2018 Util (6)
Experienta neutra

Nicio oferta primita
Niciun raspuns
Am fost la interviu in Octombrie 2018, in Bucuresti.
Dificultate interviu: Dificil.

Interviu Call Center Department

08.10.2018 Util (7)
Experienta pozitiva

Am refuzat oferta
Raspuns primit
Am fost la interviu in Mai 2018, in Bucuresti.

Interviu Agent vanzari

24.09.2018 Util (9)
Experienta neutra

Am acceptat oferta
Raspuns primit
Am fost la interviu in Septembrie 2018, in Bucuresti.
Durata interviu: 3 zile.
Dificultate interviu: Usor.